В Україні запроваджують щоденний моніторинг цін на соціально значущі товари

В Україні запроваджують щоденний моніторинг цін на соціально значущі товари

Укрінформ
Держпродспоживслужба запровадила щоденний моніторинг за встановленням суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі цін на соціально значущі товари.

Пор це повідомляє пресслужба Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, передає Укрінформ.

У відомстві нагадують, що на період воєнного стану в Україні припинено проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду.

Державний нагляд (контроль) здійснюватиметься лише задля стримування зростання цін на соціально значущу продукцію, гарантуючи її доступність для населення та за наявності загрози, що має значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини, захист навколишнього природного середовища та убезпечення держави.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 р. № 223 «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548», до переліку таких товарів увійшли близько 30 видів продукції, серед яких борошно пшеничне, макаронні вироби, хліб, крупи гречана та вівсяна, свинина, яловичина, птиця (тушки курячі), молоко, морква, картопля, етанол (розчин 96%), нестероїдні протизапальні лікарські засоби вітчизняні, бензин (марки А-92, А-95), дизельне пальне тощо.

«З метою оперативного реагування та забезпечення контролю за встановленням суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі цін на такі товари Держпродспоживслужба запровадила щоденний моніторинг», - йдеться в повідомленні.

У відомстві закликають суб’єктів господарювання не допускати необґрунтованого підвищення цін на ці товари у період воєнного стану в країні.

Як повідомлялося, 18 березня набрав чинності закон, яким тимчасово, на період дії воєнного стану, скасовано акциз на пальне та знижено ставку ПДВ з 20% до 7%. Також застосовується новий порядок розрахунку граничних цін, згідно з яким стандартний бензин має коштувати не більше 33,37, а дизпаливо - 37,05 грн за літр.

За новими правилами в Україну вже завезено перші 1000 тонн пального. Далі будуть більші обсяги, ціни стабілізуються разом із налагодженням постачань і насиченням ринку, спрогнозував Прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-