Нацбанк послабив низку обмежень на валютному ринку

Нацбанк послабив низку обмежень на валютному ринку

Укрінформ
На тлі вторгнення російських військ на території України Національний банк послабив низку обмежень на валютному ринку, зокрема, щодо зняття коштів з рахунків.

ЯК передає Укрінформ, про це повідомили в пресслужбі НБУ. 

"Національний банк і надалі поступово послаблює та уточнює перелік обмежень на валютному ринку, що були запроваджені для забезпечення надійного та стабільного функціонування фінансової системи країни у зв'язку із введенням воєнного стану", - йдеться в повідомленні. 

Так, з 8 березня 2022 року НБУ: 

  • надав можливість банкам відкривати рахунки військовослужбовцям та здійснювати їхню ідентифікацію та верифікацію на підставі військового квитка;
  • дозволив клієнтам на територіях, які  перебувають під загрозою окупації державою-агресором, знімати готівкову національну та іноземну валюту з рахунків без обмежень за сумою, а також здійснювати купівлю готівкової іноземної валюти та банківських  металів з фізичною поставкою за умови наявності коштів або банківських металів у філії/відділенні банку;
  • уточнив, що видача банківських металів з рахунків клієнтів банків здійснюється без обмежень у межах їх залишку на рахунку та за їх наявності у касі філії або у відділенні;
  • визначив, що на території України заборона на проведення операцій з використанням рахунків резидентів росії або білорусі та юридичних осіб, кінцевими бенефіціарними власниками яких є резиденти рф або рб, не поширюється на соціальні виплати, виплати заробітної плати, оплату комунальних послуг, сплату податків, зборів та інших обов’язкових платежів;
  • розширив можливість  для резидентів та нерезидентів здійснювати перекази на рахунки благодійних фондів не тільки в гривнях, а й в іноземній валюті. Це стосується благодійних фондів, цілями та сферами благодійної діяльності яких є сприяння обороноздатності та мобілізаційній готовності країни, підтримка ЗСУ, ТрО, соціальний захист, охорона здоров’я та інші нагальні питання захисту населення в умовах воєнного стану.

В НБУ уточнили, що проведення розрахунків за документарними та резервними акредитивами/гарантіями/контргарантіями, відкритими (підтвердженими, наданими) з 24 лютого 2022 року, забороняється.

Виняток зроблено лише для випадків, коли такі розрахунки здійснюються для оплати товарів критичного імпорту, розрахунків з МФО та інших операцій клієнтів банків, перелік яких визначено підпунктами 2–6 пункту 14 Постанови № 18.

"Ця заборона не стосується розрахунків за документарними та резервними акредитивами/гарантіями/контргарантіями, відкритими (підтвердженими, наданими) до 23 лютого 2022 року включно", - зауважили в Нацбанку. 

Національний банк також визначив, що у випадку надходження коштів із-за кордону в російських рублях або білоруських рублях за операціями з експорту та імпорту товарів банку дозволяється здійснити обмін цих коштів на міжнародному валютному ринку на іншу валюту (крім російських рублів/білоруських рублів) для її подальшого зарахування на рахунки клієнта.

Як повідомлялося, у зв’язку з масштабною російською агресією правління Нацбанку вранці 24 лютого ухвалило постанову, якою, зокрема, передбачено, що банки забезпечуватимуть роботу відділень у безперебійному режимі, якщо немає загрози життю та здоров’ю співробітників і населення.

Також забезпечується безперебійний доступ до сейфових скриньок. Безготівкові розрахунки здійснюються без обмежень. Також без обмежень підкріплюватимуться готівкою банкомати

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-