НБУ обговорює з МВФ варіанти підтримки економіки та фінансового сектору України

НБУ обговорює з МВФ варіанти підтримки економіки та фінансового сектору України

Укрінформ
Національний банк України обговорює з Міжнародним валютним фондом (МВФ) варіанти підтримки економіки та фінансового сектору нашої країни у період воєнного стану. 

Як передає Укрінформ, про це овідомляється на сайті Національного банку України.

Зазначається, що експерти Фонду позитивно оцінили всі заходи, вжиті Національним банком для забезпечення неперервності функціонування фінансової системи під час воєнного стану. Обговорюються подальші кроки, зокрема і в частині фінансової підтримки з боку офіційних кредиторів.

Голова Національного банку України Кирило Шевченко, як керуючий від України в МВФ, разом з міністром фінансів України Сергієм Марченком звернулися до Міжнародного валютного фонду із проханням ініціювати виділення Україні додаткового фінансування за програмою екстреної підтримки Фонду для його держав-членів - Інструментом швидкого фінансування (Rapid Financing Instrument, RFI).

Як повідомляється, RFI надає можливість швидкого доступу до фінансової допомоги тим країнам, які стикнулися із терміновими потребами платіжного балансу, зокрема, внаслідок воєнних конфліктів.

Дизайн RFI розроблений для випадків, коли започаткування повноцінної програми економічних реформ є неможливим. Водночас держава-член, яка звертається за такою допомогою, повинна співпрацювати з Фондом для вирішення проблем з її платіжним балансом та мати загальний перелік заходів економічної та фінансової політики, які вона планує здійснювати з цією метою.

Обсяги фінансування за RFI обмежені 50% квоти країни на рік та 100% квоти на кумулятивній основі (хоча до кінця 2021 року ці обмеження для протистояння пандемії були підвищені до 100% та 150% відповідно). Квота України в МВФ - 2 млрд СПЗ, або 2,8 млрд дол. США. Фінансові умови RFI є подібними до умов SBA, отримані кошти мають бути виплачені через 3.25-5 років.

Крім того, за повідомленням пресслужби НБУ, наразі розглядаються додаткові варіанти екстреної фінансової підтримки України. Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва запевнила, що у Фонді активно працюють над всіма можливими варіантами фінансової підтримки нашої держави.

Також група Світового банку також вже відреагувала на ситуацію в Україні. Сторони обговорюють пакет фінансової підтримки за проєктом Друга позика на політику розвитку в сфері економічного відновлення.

Як повідомлялося, 24 лютого Президент РФ Володимир Путін оголосив війну Україні й розпочав масштабне вторгнення. По низці українських міст завдано ракетних ударів, атаковано військові об'єкти Збройних сил України.

В Україні запроваджено воєнний стан. Президент Володимир Зеленський оголосив загальну мобілізацію.

Національний банк України на період дії воєнного стану спростив окремі вимоги щодо перевірки джерел походження готівкових коштів у разі проведення банками фінансових операцій, спрямованих на підтримку Збройних сил України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-