Україна планує переговори з МВФ про нову програму підтримки - Нацбанк

Україна планує переговори з МВФ про нову програму підтримки - Нацбанк

Укрінформ
Київ розраховує в квітні почати переговори з Міжнародним валютним фондом про нову програму співпраці, щоб заспокоїти ринки, які постраждали через агресивні дії РФ.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це в інтерв’ю Reuters розповів голова правління НБУ Кирило Шевченко.

Він нагадав, що загроза великої війни після того, як Росія згрупувала війська на кордонах та оголосила про їх розміщення в підконтрольних Москві районах Донецької і Луганської областей, вразила українські активи, позначилася на валютному і фондових ринках.

За даними Шевченка, для підтримки стабільності гривні Нацбанк із січня продав понад 1,4 млрд дол. з валютних резервів.

"Треба обговорити нову програму з МВФ. Буде дуже хороша платформа - весняне засідання Фонду у квітні. Це стане хорошим сигналом для ринків", - сказав керівник НБУ.

Україна розраховує на таку допомогу, адже через агресивні дії Кремля майже втратила доступ до зовнішніх ринків капіталу.

“Сподіваємося, в найближчі кілька місяців у країни з’явиться можливість компенсувати складний доступ на зовнішні ринки джерелами офіційного фінансування”, – наголосив Шевченко.

За його словами, через необхідність здійснення інтервенцій на міжбанку, обсяг чистих міжнародних резервів України впав нижче рівня, узгодженого в меморандумі з МВФ. Але головний банкір переконаний: це не зруйнує перспективи отримання наступного кредитного траншу в межах чинної програми stand-by.

Він припустив, що МВФ буде відкритий для обговорення перегляду цільового рівня резервів.

"Природно, ніхто не очікував, що Україні на початку 2022 року доведеться витратити значні кошти з резервів, щоб згладити валютні коливання", - сказав Шевченко.

Читайте також: Місія МВФ розпочинає роботу в Україні

Як повідомляв Укрінформ, у середу, 23 лютого, місія Міжнародного валютного фонду починає роботу в Україні для обговорення другого перегляду програми кредитної підтримки. Зустрічі місії відбуватимуться в онлайн-режимі.

Із червня 2020 року МВФ та Україна втілюють програму stand-by, яка передбачає надання Києву 5 млрд дол. та спочатку була розрахована на 18 місяців. Перший транш в 2,1 млрд дол. надали одразу ж. У листопаді минулого року Рада керуючих МВФ продовжила термін дії програми до кінця червня 2022 року. Тоді ж ухвалили рішення про надання другого траншу приблизно у 700 млн дол. Ще стільки ж Україна розраховує отримати у березні 2022 року, після завершення нового перегляду.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-