Рівень тіньової економіки у січні-вересні минулого року становив 31% ВВП

Рівень тіньової економіки у січні-вересні минулого року становив 31% ВВП

Укрінформ
Рівень тіньової економіки у січні-вересні 2021 року становив 31% від обсягу офіційного валового внутрішнього продукту (ВВП). 

Як передає Укрінформ, про це свідчать матеріали аналітичної записки "Загальні тенденції тіньової економіки в Україні у січні-вересні 2021 року", повідомляє Міністерство економіки.

"За попередніми розрахунками Мінекономіки, рівень тіньової економіки у січні-вересні 2021 року становив 31% від обсягу офіційного ВВП, що на 1 в.п. менше за показник відповідного періоду 2020 року", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Тіньова економіка в Україні має тенденцію до збільшення — радник Президента

У міністерстві зазначають, що незначне зменшення рівня тіньової економіки відбулося на тлі адаптування суб’єктів господарювання до діяльності в умовах непрогнозованих у часі карантинних обмежень. Це підтверджується виявленими підприємствами оптимістичними настроями у діловій активності, збереженням сталого споживчого та інвестиційного попиту в умовах дії “зеленого” рівня епідемічної небезпеки по усій території країни та, як наслідок, покращенням у звітному періоді (порівняно з січнем-вереснем 2020 року) фінансових результатів діяльності підприємств на тлі сприятливої зовнішньоекономічної кон’юнктури.

Як повідомляв Укрінформ, рівень тіньової економіки в Україні у 2020 році становив 30% від обсягу офіційного ВВП порівняно з 27% у 2019 році.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-