Нацбанк планує оновити нормативи для страховиків

Нацбанк планує оновити нормативи для страховиків

Укрінформ
Національний банк України планує оновити обов’язкові нормативи для страхових компаній.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ.

Зазначається, що такий крок спрямований на забезпечення належного рівня платоспроможності та ліквідності страхових компаній, зниження рівня ризиковості операцій, підвищення якості активів та посилення фінансової стабільності на ринку страхових послуг.

Насамперед пропонується змінити порядок визначення нормативного та фактичного запасу платоспроможності, порядок розрахунку нормативу якості активів шляхом включення до його складу суми кредиторської заборгованості за страховими виплатами, підхід до включення активів, розміщених у банку, до складу прийнятних активів та врахування до прийнятних активів дебіторської заборгованості, тощо.

Крім того, планується ураховувати субординований борг у складі фактичного запасу платоспроможності за умови отримання відповідного дозволу Національного банку, конкретизувати вимогу про відповідність обсягів валютних активів обсягам страхових резервів, сформованих у відповідній валюті та встановити порядок включення до суми прийнятних активів об’єктів нерухомого майна у разі їх набуття, здійснення дооцінки чи переоцінки.

Читайте також: НБУ у січні застосував до 3 банків заходи впливу

Ці та інші зміни містяться в оновленому Положенні про обов’язкові критерії і нормативи достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій страховика. В НБУ наголошують, що оновлені обов’язкові нормативи відповідають найкращому міжнародному досвіду регулювання страхової діяльності та реальним вимогам як страховиків, так і їхніх клієнтів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-