Голова Держінспекції архітектури та містобудування запевняє, що «попередників» у штаті немає

Голова Держінспекції архітектури та містобудування запевняє, що «попередників» у штаті немає

Укрінформ
У штаті нової Державної інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ), створеної на заміну Державної архітектурно-будівельної інспекції, немає жодного представника ДАБІ, усі колишні інспектори змінені.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це на зустрічі з Європейською Бізнес Асоціацією заявив Семен Кривонос, голова ДІАМ.

«Ми повністю оновили штат, у нас немає жодного представника ДАБІ, інспектори всі змінені», – наголосив Кривонос.

Він також додав, що спільно з Мінрегіоном і завдяки Бюджетному комітету ВР в новій будівельній інспекції вдалося забезпечити конкурентний рівень заробітної плати.

Кількість співробітників Державної інспекції архітектури та містобудування зросла з 200 до 300 осіб, середня заробітна плата яких складає з надбавками від 20 до 40 тис. гривень.

«У нас заробітна плата разом з преміями і надбавками головного інспектора будівельного нагляду та територіальних органів складає в середньому 20-22 тис грн. на місяць. В центральному апараті навантаження більше, тому робітники отримують більшу заробітну плату. Буває і по 35-40 тис. грн. Ми вважаємо, що забезпечили конкурентний рівень заробітної плати», – прокоментував голова ДІАМ.

Як зазначалось, завдяки такому підходу державної інспекції зменшується корупційний ризик та можливість попередніх неформальних домовленостей між перевіряльниками та підприємцями.

«Інспектор призначається тоді, коли подана заява на експертизу об’єкта. Керівництво територіального органу до останнього дня не знає, на який об’єкт поїде той чи інший інспектор. Це робиться для того, щоб не було можливості домовитись з корупційною метою», – підкреслив Кривонос.

Він також зазначив, що планується запустити експериментальний проєкт щодо автоматичної електронної реєстрації дозволів. Це стане наступним кроком до автоматизації системи та боротьби з корупцією.

«Тепер ні ДІАМ, ні місцеві органи державного будівельного контролю не братимуть участі у видачі дозволів. Чиновників не буде в цій історії», – сказав Кривонос.

Читайте також: ДІАМ за три місяці роботи видала понад 1200 дозволів на будівництво - Чернишов

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів дозволив Державній інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ) з 15 вересня 2021 року здійснювати державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд.

Рішення про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції України та створення замість неї окремих органів, між якими будуть розподілені функції ДАБІ, уряд ухвалив 13 березня 2020 року.

За чотири місяці роботи Державна інспекція архітектури та містобудування опрацювала тисячі документів, що пов’язані з розбудовою громад. Зокрема, видала понад 1500 дозволів на початок будівельних робіт, понад 500 сертифікатів — про прийняття об’єктів в експлуатацію.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-