ДІАМ за три місяці роботи видала понад 1200 дозволів на будівництво - Чернишов

ДІАМ за три місяці роботи видала понад 1200 дозволів на будівництво - Чернишов

Укрінформ
Державна інспекція з архітектури та містобудування України (ДІАМ) за три місяці з моменту запуску видала понад 1200 дозволів на будівництво.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це сказав міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час форуму «Реформа містобудування - фінішна пряма».

«Сьогодні 99% звернень замовників опрацьовуються інспекторами протягом 24 годин, а рішення про прийняття в експлуатацію об’єкта приймаються протягом трьох днів. Час очікування скоротився на кілька місяців і став прогнозованим. Водночас лише за квартал ДІАМу вдалося видати понад 1200 дозволів на будівництво», - заявив він.

Чернишов зазначив, що з моменту запуску інспекція опрацювала майже 14 тисяч повідомлень про початок будівництва, 1,8 тисяч заяв на отримання дозволу на виконання будівельних робіт та близько 10 тисяч декларацій та сертифікатів на прийняття в експлуатацію об’єктів.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів дозволив Державній інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ) з 15 вересня 2021 року здійснювати державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд.

Рішення про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції України та створення замість неї окремих органів, між якими будуть розподілені функції ДАБІ, уряд ухвалив 13 березня 2020 року. Відповідні постанови Кабміну набули чинності 15 березня.

Зокрема, уряд утворив Державну сервісну службу містобудування (Держсервісбуд), основними завданнями якої є надання (отримання, реєстрація), відмова у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів. Також було утворено Державну інспекцію містобудування та Державне агентство з технічного регулювання у містобудуванні.

У грудні 2020 року набрали чинності дві постанови, необхідні для завершення реформи містобудування, які були ініційовані Мінрегіоном. Постанова №1339 від 16 грудня 2020 року відновила дію постанови, що надає органам місцевого самоврядування повноваження здійснювати архітектурно-будівельний контроль.

Постановою №1340 від 23 грудня 2020 року уряд ліквідував Державну інспекцію містобудування і Державну сервісну службу містобудування. Замість цих органів створена Державна інспекція архітектури та містобудування України, яка здійснюватиме архбудконтроль і нагляд у сфері містобудування без дозвільно-реєстраційних функцій.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-