Питання акцизу з реалізації тютюну ще відкрите: законопроєкт відправили на доопрацювання

Питання акцизу з реалізації тютюну ще відкрите: законопроєкт відправили на доопрацювання

Укрінформ
Верховна Рада відправила на повторне друге читання законопроєкт №5719 про внесення змін до Бюджетного кодексу, який передбачає зарахування до місцевих бюджетів акцизу з реалізації тютюну.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, за ухвалення документа проголосували 213 депутатів за мінімально необхідних 226. Водночас направлення проєкту на доопрацювання в комітет для підготовки до повторного другого читання підтримали 232 парламентарії.

Документ передбачає зміну механізму справляння 5-відсоткового акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах. Йдеться про перенесення обов’язку сплати акцизу на виробників та імпортерів, тоді як на сьогодні його сплачують суб’єкти роздрібної торгівлі.

Читайте також: Парламент ухвалив антитютюновий законопроєкт №4358 для захисту дітей від куріння

Крім того, документом пропонується зобов’язати Держказначейство зарахувати акцизний податок з роздрібного продажу тютюну до бюджетів місцевого самоврядування.

При цьому частка акцизу, яку отримають місцеві бюджети, має розраховуватися як співвідношення загальної вартості операцій з роздрібної торгівлі тютюновими виробами на відповідній території за останній звітний місяць до загальної вартості таких операцій загалом в Україні за цей же період.

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила законопроєкт №5719 у першому читанні в листопаді минулого року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-