Україна торік збільшила експорт агропродукції до ЄС на 33%

Україна торік збільшила експорт агропродукції до ЄС на 33%

Інфографіка
Укрінформ
У 2021 році експорт української агропродовольчої продукції до країн Європейського Союзу у грошовому вимірі збільшився на 33% порівняно із 2020 роком і сягнув 8,3 млрд дол.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ).

Зазначається, що частково таке зростання зумовлене збільшенням вартості більшості категорій товарів на світовому ринку, частково – збільшенням відвантажень. При цьому, Україна закрила 9 квот на безмитний експорт до ЄС на такі позиції як мед, крупи і борошно, крохмаль, оброблений крохмаль, оброблені томати, виноградний і яблучний соки, яйця, м'ясо птиці (частини), оброблена продукція із зернових.

«Якщо порівнювати з 2020 роком, то змінилася ситуація з використанням квот по поставкам в ЄС цукру та кукурудзи, а точніше з їх неповним використанням. Щодо цукру, то квота в 2021 році була використана на 87% через дефіцит на внутрішньому українському ринку даного виду продукту. В той же час, квота на кукурудзу була «закрита» лише на 5% через підвищений попит на цей вид зернових в 2021 році та наявності більш привабливих експортних каналів для українських аграріїв», - розповіла аналітик УКАБ Світлана Литвин.

В УКАБ зауважують, що частина квот користується підвищеним попитом і використовується дуже швидко. Зокрема, це стосується меду, річна квота на який знову закрита в перших числах січня 2022 року, як і в минулому році. Окрім меду, станом на 18 січня 2022 року повністю використана квартальна квота на м’ясо птиці (частини) та яйця курячі.

Читайте також: Експорт української агропродукції до ЄС збільшився на 10%

Як повідомляв Укрінформ, згідно із даними УКАБ, експорт української сільськогосподарської продукції до країн Європейського Союзу у 2020 році зменшився на 10,8% порівняно із 2019 роком. При цьому, Україна закрила 11 квот на безмитний експорт до ЄС по таких групах товарів як мед, цукор, крупи і борошно, оброблений крохмаль, оброблені томати, виноградний і яблучний соки, яйця, кукурудза, м'ясо птиці, оброблена продукція із зернових та крохмаль.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-