У Китаї дохід від зовнішньої торгівлі торік сягнув рекордних $676 мільярдів

У Китаї дохід від зовнішньої торгівлі торік сягнув рекордних $676 мільярдів

Укрінформ
У Китайській Народній Республіці дохід від зовнішньої торгівлі у 2021 році становив рекордні 676,4 млрд дол.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Associated Press із посиланням на статистику Capital Economics.

Зазначається, що у 2021 році експорт КНР зріс до 3,3 трлн дол., навіть попри скорочення виробництва чіпів для смартфонів та інших технологічних товарів внаслідок пандемії. Що до імпорту в 2021 році, він також зріс - на 30,1%, до 2,7 трлн дол.

При цьому дохід від торгівлі лише зі США, незважаючи на політичний конфлікт, збільшився на 25,1% - до 396,6 млрд дол.

Другим найбільшим партнером Китаю є Європейський Союз. Дохід від торгівлі з ЄС за минулий торік сягнув 208,4 млрд дол., що істотно перевищує показники 2020 року.

Читайте також: Товарообіг між Україною і Китаєм торік сягнув нового рекорду – посол

Аналітики Capital Economics зауважують, що це зростання трохи уповільнилося у другій половині 2021 року внаслідок політики Пекіна. Також очікується, що обсяги торгівлі дещо скоротяться цього місяця через закриття низки портів внаслідок карантинних заходів.

На думку аналітиків, Омікрон менше вплинув на КНР, ніж очікувалося, та не став причиною економічних проблем. Видання наголошує, що зростання доходів від зовнішньої торгівлі у Китаї економісти порівнюють хіба що з темпами зростання економік арабських країн - експотерів нафти у 70-их роках минулого століття.

Як повідомляв Укрінформ, державний секретар США Ентоні Блінкен звинуватив Китай в «агресивних діях» в Індо-Тихоокеанському регіоні, які загрожують вільному мореплавству та міжнародній торгівлі на суму понад 3 трлн дол. щороку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-