Міненерго пропонує допоміжну послуги для ТЕС із закупівлі газу

Міненерго пропонує допоміжну послуги для ТЕС із закупівлі газу

Укрінформ
Міністерство енергетики виносить на засідання Кабінету Міністрів розпорядження про допоміжну послугу для теплоелектростанцій (ТЕС) і теплоелектроцентралей (ТЕЦ) із закупівлі газу.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міненерго.

"Для забезпечення сталого проходження опалювального сезону Міністерство енергетики ініціює ухвалення урядом розпорядження щодо запровадження для ТЕС і ТЕЦ допоміжної послуги із закупівлі газу. Передбачається її використання не на постійній основі, а тільки у разі необхідності", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що механізм закупівлі допоміжної послуги забезпечить беззбитковість діяльності з виробництва електричної енергії на ТЕС і ТЕЦ у разі використання ними у якості палива природного газу. У міністерстві планують, що він буде застосовуватися у разі і тільки на період можливої відсутності в достатніх обсягах запасів вугілля на складах виробників, основним проєктним видом палива яких є вугілля.

"Це не означає, що ми переводимо всі наші ТЕС і ТЕЦ на газ. Механізм який буде імплементовано, передбачає використання газу тільки для того обсягу генеруючих потужностей, якого може не вистачати у певний момент", – прокоментував перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко.

У Міненерго також повідомили, що у грудні очікується близько 1 млн 950 тис. тонн поставок українського та імпортного вугілля загалом. Натомість заплановане споживання очікується на рівні близько 1,7 млн тонн.

Як повідомлялося, станом на 13 грудня 2021 року запаси вугілля на складах теплоелектростанцій (ТЕС) становили 451 тис. тонн, що на 8,7% більше порівняно із запасами на 6 грудня.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-