На ЮУАЕС випробували режим первинного регулювання частоти електроенергії

На ЮУАЕС випробували режим первинного регулювання частоти електроенергії

Укрінформ
На енергоблоці №1 Южно-Української АЕС (ЮАЕС) успішно завершено випробування режиму нормованого первинного регулювання частоти електроенергії (НПРЧ).

Як передає Укрінформ, про це повідомили в пресслужбі Южно-Українського енергокомплексу.

Випробування режиму НПРЧ відбулися за програмою, розробленою фахівцями цеху теплової автоматики та вимірювань (ЦТАВ) ЮУАЕС. Процес проходив на двох рівнях потужності – 4 доби на потужності 600 МВт, а згодом ще 5 діб на 980 МВт.

«Кожен етап складався з двох частин: перша стосувалася технічних процесів, а друга – це безпосередньо сертифікаційні випробування. За попередніми висновками енергоблок №1 Южно-Української АЕС здатен забезпечувати нормоване первинне регулювання частоти електроенергії», - розповів начальник ЦТАВ Михайло Васильченко.

Наступним аналогічний іспит на южноукраїнському майданчику пройде енергоблок №2. Зазначається, що завдяки випробуванням НПРЧ реалізовано ще один реальний крок з підготовки України до інтеграції в європейську континентальну енергосистему. Адже, аби таке об’єднання стало можливим, якість української електроенергії має відповідати європейським стандартам.

Зокрема, діапазон відхилень частоти від 50 Гц має складати ±0,02 Гц, для цього енергосистема має автоматично коригувати потужність генерації. Без залучення енергоблоків АЕС баланс між генерацією та споживанням, стабільна робота енергосистеми і, відповідно, виконання вимог синхронізації з ENTSO-Е неможливі.

Як повідомляв Укрінформ, інтеграція об’єднаної енергосистеми (ОЕС) України в об’єднання системних операторів з передачі електроенергії континентальної Європи (ENTSO-E) передбачена Угодою про Асоціацію між Україною та ЄС.

Синхронна робота енергосистеми України з енергооб’єднанням ENTSO-E підвищить надійність та стійкість роботи ОЕС України, розширить можливості обміну електроенергією між суміжними країнами та створить можливості для роботи на енергетичному ринку Європи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-