Держава має втрутитися у цінову ситуацію на ринку олії - голова профільного підкомітету

Держава має втрутитися у цінову ситуацію на ринку олії - голова профільного підкомітету

Укрінформ
Попри лідерські позиції України у світі з виробництва олії, українці сплачують за олію більше, ніж європейці, тому держава повинна втрутитися у ситуацію.

Таку думку висловила Ганна Лічман, голова підкомітету з питань регуляторної політики Комітету ВР з питань економічного розвитку в ході круглого столу "Цінова ситуація на ринку соняшникової олії в Україні», повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Наші лідерські позиції в експорті нічого не дають звичайному українцю: зараз українці сплачують за олію більше, ніж, приміром, французи", - зазначила Лічман, коментуючи причини рекордного здорожчання олії в Україні за 2020/2021 маркетинговий рік.

За її словами, соняшникова олія за останні 12 місяців стала рекордсменом із подорожчання - із 37,50 грн за літр у жовтні 2020 року до 62,69 грн в жовтні 2021 року. Різке зростання цін в четвертому кварталі минулого року експерти пояснюють, по-перше, зростанням цін на світових ринках, по-друге, підвищенням цін виробників.

На жаль, цьогорічний урожай не став каталізатором суттєвого зниження ціни на олію, і зараз вона коштує в середньому лише на 3-4 гривні менше, ніж у пікових червні - липні цього року.

"На жаль, ринок не зміг зрегулювати себе самостійно. І держава не змогла відрегулювати вартість цього базового продукту харчування для українців. Тому я пропоную втрутитись державі в ціноутворення сировини і зробити так, щоб українці отримували соняшникову

олію за ціною, яка зіставна з їхнім рівнем життя. Бо зараз українці сплачують за олію більше, ніж французи", - підкреслила Лічман.

Як повідомляв Укрінформ, за даними Держстату, ціни на соняшникову олію в Україні за січень - жовтень 2021 року зросли до відповідного періоду торік на 61,2%. Більше за цей період подорожчав лише цукор - на 69%.

За 2020/2021 маркетинговий рік (завершився 31 серпня) Україна експортувала 5 277 тис. тонн соняшникової олії. Незважаючи на це, за даними асоціації "Укроліяпром", на 1 вересня 2021 року порівняно з 1 вересня 2020 року на підприємствах-виробниках та терміналах запаси соняшникової олії зросли на понад 100 тис. тонн, і це без урахування запасів на підприємствах оптової та роздрібної торгівлі.

Українські виробники у 2021/2022 МР, що розпочався 1 вересня, можуть експортувати до 6,6 млн тонн соняшникової олії, стверджують в Укроліяпромі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-