Припинення фінансування «газових» проєктів може бути згубним для Східної Європи - ОГТСУ

Припинення фінансування «газових» проєктів може бути згубним для Східної Європи - ОГТСУ

Укрінформ
Із огляду на регіональні відмінності країн не існує єдиного шляху до декарбонізації, а припинення фінансування проєктів, пов’язаних з природним газом, може бути згубним для країн Східної Європи.

Як передає Укрінформ, таку думку висловив генеральний директор ТОВ "Оператор ГТС України" Сергій Макогон, повідомляє ОГТСУ.

Макогон зазначив, що багато міжнародних фінансових організацій, зокрема Світовий Банк, ЄБРР, припинили фінансування проєктів, пов’язаних з природним газом, і віддають перевагу проєктам з розвитку відновлювальної енергетики в рамках "зеленого переходу".

"У країнах Східної Європи, зокрема в України, є особлива позиція до цього "переходу", оскільки основними джерелами генерації електроенергії залишаються атомна енергетика (55%), вугілля (35%). Газ використовується переважно для потреб населення і буде використовуватися і надалі. У найближчі роки споживання газу може навіть зрости, оскільки так ми компенсуватимемо зменшення споживання вугілля. І це не особливість України. Така ж ситуація склалася і в Польщі та в інших країнах Центральної і Східної Європи", – повідомив Макогон.

На його думку, не існує і не може існувати єдиного шляху до декарбонізації з огляду регіональні відмінності кожної окремої країни. Макогон висловив сподівання, що Європейська комісія змінить свій підхід і відновить фінансування проєктів, пов’язаних з природним газом, для здійснення енергетичного переходу.

Читайте також: Оператор ГТС цьогоріч отримав 5,8 мільярда гривень чистого прибутку

Керівник ОГТСУ зазначив, що Україна буде вивчати можливості інтеграції підходів з країнами Європи. Зокрема, вивчатимуться можливості транспортування водню, біометану. Проте, на думку Макогона, говорити, що епоха природного газу завершилася зараз надто передчасно.

Як повідомлялося, незважаючи на обіцянки скорочувати викиди парникових газів у рамках боротьби зі зміною клімату, багато держав планують до 2030 року видобувати вдвічі більше викопного палива, ніж сьогодні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-