Експерт дав поради власникам землі, які хочуть продати ділянки

Експерт дав поради власникам землі, які хочуть продати ділянки

Відео
Укрінформ
Начальник Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції Кирило Міненко радить українцям перед продажем земельної ділянки дізнатися реальну її вартість і в договорі купівлі-продажу вказувати всі умови операції.

Таку думку він висловив у ефірі Оbozrevatel TV, частина відео з якого оприлюднена на сторінці Міністерства юстиції у Фейсбуці.

“У нас українці досить таки розумна нація, і ми теж бачимо по кількості, що мільйон осіб не використовує свої паї, але угод за три місяці тільки порядка 28 тисяч. Про що це свідчить — тобто немає черг до нотаріусів, щоб в принципі продати цю землю”, - зазначив Міненко.

За його словами, нині в Україні понад 6 тисяч нотаріусів, відповідно — ринок нотаріальних послуг досить диверсифікований.

Також Міненко дав кілька порад власникам землі сільськогосподарського призначення, котрі хочуть її продати.

“Якщо ви хочете продати, у вас є необхідність продажу вашої земельної ділянки сільськогосподарського призначення, дізнайтеся її реальну вартість. Вказуйте реальну вартість у договорах, щоб потім не було інших нарікань, тому що розрахунок відбувається виключно в безготівковій формі. Якщо в договорі написано, що земельна ділянка продається за 100 тисяч гривень, нотаріусу потрібна платіжка на 100 тисяч гривень. Якщо після того, як ви вийдете від нотаріуса, вам ще обіцяли додатково в кишеню покласти, але щоб не оподатковувати, ще 100 тисяч гривень, ви маєте розуміти, що ви ці кошти можете не отримати. Тому потрібно всі умови передбачати в договорі, ціна має бути реальна, і ви будете максимально захищені”, - наголосив Міненко.

Окрім того він порадив землевласникам привести у відповідність всі документи на землю. Якщо людина не може самостійно займатися оформленням відповідних документів, вона може оформити довіреність на іншу особу.

Читайте також: В Україні зареєстрували понад 36,5 тисячі земельних угод - Мінагро

Міненко зауважив, що пай стає земельною ділянкою, коли відбувається реєстрація права власності.

“На даний час реєстрація права власності відбувається в державному реєстрі речових прав, і кадастровий номер призначається державним земельним кадастром. Кадастровий номер – це, ніби, як індивідуальний номер земельної ділянки, по якому вона і обліковується. Тому що, як правило, землі сільськогосподарського призначення не мають адреси, вони знаходяться в масиві, в рамках поля. Там є виключно кадастровий номер і площа цієї земельної ділянки. І ви їх можете відслідкувати самостійно, тому що державний земельний кадастр є в публічному доступі, і ви можете ввести туди ваш кадастровий номер і побачити, який саме клаптик поля є у вашій власності. Якщо ви не маєте цього кадастрового номеру або ваша земля не знаходиться в державному реєстрі речових прав, раджу обов’язково внести її в цей реєстр, тому що так само це є запобіжником стосовно дій шахраїв”, - розповів Міненко.

Водночас він порадив власникам земельних ділянок не поспішати з їх продажем.

“Кому дуже швидко потрібно певні кошти, певні обставини, можливо, варто продавати. Але якщо ви маєте змогу почекати, я б радив почекати, тому що земля — це той ресурс, який є обмежений у країні, і він точно буде дорожчати”, - вважає Міненко.

Як повідомлялося, 1 липня 2021 року офіційно оголошено старт ринку землі. До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи – громадяни України з обмеженням до 100 гектарів в одні руки.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-