Нацкомісія спростовує інформацію про підвищення тарифів на розподіл газу

Нацкомісія спростовує інформацію про підвищення тарифів на розподіл газу

Укрінформ
Жодних рішень про підвищення тарифів на розподіл природного газу не приймалось, а гіпотетичне корегування тарифів на розподіл природного газу на 2022 рік в середньому по Україні не має перевищувати рамки інфляції.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) у Фейсбуці.

"Повідомлення про підвищення тарифів на розподіл природного газу, які тиражуються у засобах масової інформації, не відповідають дійсності. Згідно з чинним законодавством, тарифи на послуги розподілу природного газу на наступний рік затверджуються НКРЕКП щорічно, як правило – у грудні попереднього року. Тож жодних рішень про затвердження таких тарифів на наступний рік не ухвалювалось", - йдеться у повідомленні.

У комісії підкреслили, що наміри окремих операторів газорозподільних мереж (облгазів) надзвичайно суттєво підвищити тарифи на розподіл природного газу не означають, що такі наміри можуть бути реалізовані. Водночас гіпотетичне корегування тарифів на розподіл на 2022 рік в середньому по Україні не має перевищувати рамки інфляційних процесів.

"НКРЕКП затверджує не бажані тарифи і не наміри окремих компаній, а виключно економічно обґрунтовані тарифи, які відповідають інтересам усіх учасників ринку природного газу, а головне – інтересам споживачів", - наголошують у регуляторі.

Читайте також: Кабмін погодив ціну газу для комунальних лікарень

Зазначається, що НКРЕКП ретельно перевірить обґрунтованість усіх проєктів розрахунків, наданих облгазами. У попередні роки тарифи на розподіл природного газу затверджувалися у розмірах значно нижчих, ніж попередньо розраховані операторами газорозподільчих мереж. Регулятор не має сумніву, що так буде і цього року.

"Оприлюднені наміри операторів газорозподільчих мереж (облгазів) свідчать лише про те, що НКРЕКП змушена буде особливо уважно проаналізувати їх на предмет маніпуляцій, щоб рішення регулятора було виключно обґрунтованим", - додали в комісії.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів затвердив порядок відкриття (закриття) рахунків зі спеціальним режимом використання для зарахування коштів, що надходять як плата за послуги розподілу природного газу.

Читайте також: Через відсутність палива не можуть працювати 24 блоки ТЕС і ТЕЦ - Укренерго

Оператори газорозподільних мереж (ГРМ) у вересні відібрали із магістральних газопроводів газ на суму понад 2,6 млрд гривень, через що заборгованість облгазів перед ОГТСУ зросла до 10,9 млрд грн.

У вересні найбільший приріст заборгованості відбувся з боку облгазів групи РГК, які відібрали 50 млн куб. м газу — на 1,9 млрд грн. Окрім того, Донецькоблгаз відібрав газу на 201,2 млн грн, а Черкасигаз — на 172,9 млн грн.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-