Зернова асоціація розробила новий механізм банківських гарантій для форвардних контрактів

Зернова асоціація розробила новий механізм банківських гарантій для форвардних контрактів

Укрінформ
У Києві відбулася презентація нового механізму банківських гарантій для форвардних контрактів на зерновому ринку, розробленого Українською зерновою асоціацією (УЗА).

Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.

«Запропонований механізм УЗА вирівняє можливості всіх виробників, дозволить їм отримати більшу ціну за рахунок премії за надійність, знизить ризики потенційних збитків покупців та гарантує надійність постачальників», — заявив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

На його думку, новий механізм дозволить Україні вийти на якісно новий експортний рівень і ще розвивати позитивну динаміку, яку сьогодні демонструє агросектор.

«Іноземні партнери від нас чекають стабільності, а наші аграрії – цивілізованого ринку зернових та олійних за чіткими правилами», — зазначив міністр.

До обговорення на презентації долучилися представники банківської спільноти, зокрема, Незалежної асоціації банків України, ЄБРР в Україні та IFC в Україні, банківських установ.

Читайте також: Екскерівник Державної зернової корпорації вважає, що компанія прямує до дефолту

Форвардні контракти в зерновій галузі - це договір купівлі-продажу, який засвідчує зобов'язання придбати/продати зерно в певний час та на певних умовах у майбутньому, з фіксацією цін продажу під час укладення такого контракту. Таким чином, постачальник отримує гарантований фіксований дохід у період збору врожаю, коли ціна має більшу волатильність і, як правило, зменшується.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-