Програму медгарантій збільшили на майже ₴34 мільярди – Ляшко

Програму медгарантій збільшили на майже ₴34 мільярди – Ляшко

Укрінформ
В Україні програму медичних гарантій збільшено на 33,8 мільярда гривень, що дасть можливість з 1 січня 2022 року суттєво збільшити зарплати медичним працівникам.

Як передає Укрінформ, про це сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в інтерв'ю "Радіо Свобода".

“Мені як міністру охорони здоров’я вдалося збільшити програму медичних гарантій, як мінімум, на 33,8 мільярда гривень. Це додасть зарплату медпрацівникам. 13 500 – для медичної сестри, 20 тисяч гривень – для лікаря. Це базовий рівень, від якого будуть нараховуватися всі інші надбавки, які повинні бути в медичних працівників. Ми робимо все, щоб це сталося з 1 січня 2022 року”, - заявив Ляшко.

За його словами, програма медичних гарантій повинна покривати всі потреби базового рівня для отримання медичної допомоги безоплатно.

Читайте також: Штаб з ліквідації наслідків COVID-19 знову працюватиме цілодобово

“Ми зараз розглядаємо ще систему пост-чеків. Коли людина звернулася до сімейного лікаря, або в госпіталь, їй наприкінці місяця прийде на телефон смс, що ваше звернення коштувало для держави стільки-то коштів, які держава оплатила. Щоб ви розуміли, що ми покриваємо і страхуємо ризики для здоров’я кожної людини, яка сьогодні свідомо сплачує податки”, - уточнив міністр.

Він також запевнив, що наразі запускається оновлення інфраструктурне і матеріально-технічної бази лікарень.

“Тобто з’являється інноваційне обладнання. І якщо хтось не хоче змінюватися, щоб працювати на цьому інноваційному обладнанні, надавати більш ефективну медичну допомогу, то по факту він буде поступово програвати конкуренцію іншим лікарям”, - підсумував Ляшко.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-