ГТС України продовжують модернізувати - цьогоріч оновили на понад ₴4,6 мільярда

ГТС України продовжують модернізувати - цьогоріч оновили на понад ₴4,6 мільярда

Укрінформ
Інформація про нібито відсутність ремонтів та реконструкцій на українській ГТС абсолютно не відповідає дійсності: за 10 років заплановано 1,5 млрд євро інвестицій у технічне оновлення газотранспортної системи.

Як повідомили Центру стратегічних комунікацій у Міністерстві енергетики України, оператор ГТС неухильно виконує всі необхідні діагностичні заходи та обсяги ремонтів за ними, йдеться у статті "Потужностей ГТС України вистачить на дві Європи" на сайті Укрінформу.

Так, на українській ГТС здійснюється масштабна програма модернізації: капітальний ремонт, технічне переоснащення, реконструкція та будівництво.

Протягом 2021 року було введено сім об’єктів, завершено будівництво та планується введення чотирьох, триває будівництво ще чотирьох. Планується реконструкція восьми компресорних станцій та майже 200 газорозподільчих станцій.

Читайте також: Макогон: Жодних винятків на застосування європейських нормативів до Nord Stream 2 не має бути

Тільки за 8 місяців поточного року капітальні інвестиції, ремонти, техобслуговування та діагностика були здійснені на суму понад 4,6 млрд грн. А затверджений 10-річний План розвитку ГТС передбачає близько 1,5 млрд євро інвестицій у технічне оновлення газотранспортної системи.

«Жодного разу інциденти на українській ГТС не призвели до припинення газопостачання. Вона є однією з найбільших та розгалуженіших газотранспортних систем Європи, і це дозволяє здійснювати оперативне маневрування потоками природного газу. По одному з газопроводів/маршрутів потоки можуть бути спрямовані на інший, зі збереженням зобов’язань щодо постачання природного газу в конкретній точці виходу», – додали в Міненерго.

Читайте також: Газова пастка для Європи: як Кремль намагається розсварити країни ЄС

Як повідомлялося, президент РФ Володимир Путін провів нараду «з питань розвитку енергетики», де заявив, що ГТС України начебто «не реконструювалася і не ремонтувалася протягом десятиліть, там у будь-який момент може щось лопнути».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-