Уряд затвердив план заходів із розвитку системи техрегулювання

Уряд затвердив план заходів із розвитку системи техрегулювання

Укрінформ
Кабінет Міністрів на засіданні 22 вересня ухвалив розпорядження, яким затвердив план заходів із розвитку системи технічного регулювання на період до 2025 року. 

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.

Зазначається, що рішення уряду спрямоване на створення умов для випуску конкурентоздатної вітчизняної продукції та забезпечення її конкурентоспроможності на європейському та світовому ринках інструментами технічного регулювання, подолання технічних бар’єрів у торгівлі між Україною та ЄС, збільшення обсягів експорту українських товарів на ці ринки у результаті визнання системи технічного регулювання України на європейському та міжнародному рівні.

“Це надзвичайно важливий документ, реалізація якого дозволить виконати зобов’язання, визначені Угодою про асоціацію між Україною і ЄС в частині технічного регулювання та адаптувати у вітчизняне законодавство останні зміни галузевого законодавства ЄС, а також отримати спрощені умови для доступу вітчизняної промислової продукції на ринок ЄС”, – розповів перший заступник міністра економіки Володимир Гринюк.

Прийняття та реалізація розпорядження є необхідною умовою для укладання угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (угода АСАА, «промисловий безвіз»).

Основними напрямами реалізації плану заходів є: прийняття технічних регламентів та стандартів щодо будівельної продукції, транспортних засобів, медичних виробів, побутової техніки, екодизайну, косметичної та харчової продукції тощо; удосконалення законодавства у сфері здійснення державного ринкового контролю нехарчової продукції; розвиток еталонної бази національної метрології; удосконалення процедур і практик національної стандартизації з урахуванням настанов міжнародних та європейських організацій.

Читайте також: «Промисловий безвіз»: Україна впровадила близько 80% норм ЄС про безпеку продуктів

Як повідомляв Укрінформ, Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив 17 лютого 2021 року, що Україна сподівається цього року підписати з Європейським Союзом угоду щодо "промислового безвізу", який надасть широкі можливості для малого та середнього бізнесу. Наприкінці жовтня минулого року розпочала роботу попередня оціночна місія ЄС стосовно готовності інфраструктури якості України до укладення угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів.

Угода про асоціацію України та ЄС передбачає перспективу укладення угоди щодо «промислового безвізу». Раніше в уряді заявляли, що потенційно ACAA може охопити до п’ятої частини українського експорту до ЄС, передусім продукцію машинобудування, полегшивши торгівлю і піднявши імідж української продукції на глобальних ринках.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-