У Мінекономіки кажуть, що зростання цін на пальне сповільнилося

У Мінекономіки кажуть, що зростання цін на пальне сповільнилося

Укрінформ
Встановлення середньої вартості на основі розрахунків НАК «Нафтогаз України» не дозволяє АЗС маніпулювати цінами та захищає споживачів від неконтрольованого їх зростання.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.

Зазначається, що нещодавно Мінекономіки оприлюднило визначену на підставі розрахунків Нафтогазу середню вартість 1 літра дизельного палива ULSD 10 ppm на рівні 22,32 грн, та 1 літра бензинів автомобільних GASOLINE 10 ppm - 26,61 грн. Порівняно із початком вересня через зростання міжнародних цінових котирувань на нафтопродукти та на бензини, а також курсові коливання середня вартість 1 літра дизпалива зросла на 63 коп. та бензинів автомобільних - на 67 коп.

Читайте також: А-95: в Україні знизилася рентабельність торгівлі нафтопродуктами

"Динаміка зростання цін на пальне помітно сповільнилася, а встановлення середньої вартості на основі розрахунків НАК «Нафтогаз України» не дозволяє АЗС маніпулювати цінами та захищає споживачів від неконтрольованого їх зростання", - вважають у міністерстві.

За даними Держстату, за перші 4 місяці 2021 року індекс споживчих цін на бензин А-92 становив 116,5%, бензин – А-95 – 115,2%, дизельне паливо - 117%. Із травня по серпень цього року відбулася стабілізація, тож індекс споживчих цін на бензин А-92 становив 105,7%, бензин – А-95 – 105,5%, дизельне паливо - 101,1%.

Читайте також: Середня вартість бензинів має становити 26,67 гривні за літр – Мінекономіки

Як повідомляв Укрінформ, з метою захисту споживачів, унеможливлення маніпуляцій цінами уряд у травні 2021 року запровадив тимчасові заходи для стабілізації цін на бензин А-92, А-95 і дизпаливо, що реалізуються через мережу автозаправних станцій. Відповідно, бензин марок А-92 та А-95 і дизпаливо було включено до переліку товарів, що мають істотну соціальну значущість, щодо яких здійснюється декларування зміни роздрібних цін.

Також встановлено граничний рівень торговельної надбавки в розмірі не більше 7 грн (із ПДВ) до середньої вартості 1 літра дизпалива та не більше 5 грн (із ПДВ) - до середньої вартості 1 літра бензину.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-