Україна з 2023 року хоче посилити контроль за ухиленням від сплати податків

Україна з 2023 року хоче посилити контроль за ухиленням від сплати податків

Укрінформ
Україна має намір розпочати автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки у 2023 році.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

За інформацією відомства, у серпні Україна офіційно заявила про намір впровадити міжнародний Стандарт автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки в податкових цілях (CRS Стандарт) у 2023 році.

Цей потужний новий інструмент, що використовується вже більш як у 100 юрисдикціях, допоможе Україні отримувати додаткові податкові надходження шляхом виявлення випадків ухилення від сплати податків та сприятиме підвищенню рівня дотримання податкового законодавства.

Читайте також: Старт податкової амністії: як і для кого

«Я рада вітати Україну щодо висловлення наміру приєднатись до CRS Стандарту. Глобальний форум буде відстежувати прогрес країни у виконанні своїх зобов’язань (здійснення перших обмінів інформацією) у вересні 2023 року. Наш секретаріат продовжуватиме надавати допомогу Україні у впровадженні Стандарту та у вирішенні будь - яких питань, які можуть виникнути», — зазначила голова Глобального форуму з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей Організації економічного співробітництва та розвитку Марія Хосе Гарде.

Читайте також: Марченко пояснив наслідки неподання добровільної декларації

За даними ОЕСР, у 2019 році 100 податкових адміністрацій здійснили обмін інформацією про 84 млн фінансових рахунків, на яких були активи на суму близько 10 трлн євро. З кожним роком міжнародна мережа автоматичного обміну розширюється – у 2020 році обмін здійснило 105 країн, а у 2021 році ще 4 країни здійснять свій перший обмін. Україна планує здійснити перші обміни інформацією у вересні 2023 року за звітний 2022 рік.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-