Мінагро розробляє автоматизовану систему оцінювання стану земельного ринку

Мінагро розробляє автоматизовану систему оцінювання стану земельного ринку

Укрінформ
В Україні діятиме автоматичний інструмент моніторингу земельних відносин.

Про це під час пресконференції в Укрінформі на тему: "Два місяці ринку землі - перші результати. Презентація регулярного інформаційно-аналітичного бюлетеня "Огляд стану земельних відносин в Україні" повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба.

За словами посадовця, фахівці вже працюють над необхідним програмним забезпеченням. Підготовлено проєкт постанови про впровадження автоматизованої системи, який найближчим часом передадуть на розгляд Кабінету Міністрів.

"А доки такої системи немає, ми, розуміючи актуальність і важливість “земельного” питання для суспільства, ініціюємо підготовку разом з аналітиками Київської школи економіки щомісячних інформаційно-аналітичних бюлетенів — з оглядом земельних відносин", - сказав Дзьоба.

За його словами, це потрібно для того, щоб суспільство було добре поінформоване як працює ринок, які його тенденції й нюанси і щоб вчасно реагувати на можливі проблемні питання.

Інший учасник пресконференції - доцент Київської школи економіки, керівник Центру досліджень продовольства та землекористування Олег Нів'євський — зазначив, що поміж технічних проблем, які належить розв’язати до впровадження системи автоматичного моніторингу, - необхідно забезпечити внесення до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно всієї інформації про ціни купівлі-продажу землі.

“Зараз в реєстрі зафіксовано цінові параметри лише приблизно 54% земельних угод. Звідси проблеми із систематизацією при аналізі даних. Це ускладнює статистичну роботу - тим більше, автоматизовану роботу, яка потрібна для повноцінного і швидкого моніторингу земельних відносин”, - сказав Нів’євський.

Читайте також: Після запуску ринку землі уже продали 23 тисячі гектарів - Мінагро

Як повідомляв Укрінформ, за даними Мінагрополітики, з 1 липня, відколи запрацював ринок сільгоспземлі, в Україні зареєстровано 10683 угоди купівлі-продажу земельних ділянок, майже 23 тисячі гектарів змінили власників.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-