Держекоінспекція ініціюватиме підвищення штрафів за шкоду екології

Держекоінспекція ініціюватиме підвищення штрафів за шкоду екології

Укрінформ
Державна екологічна інспекція України разом із фахівцями Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів готує проєкт закону щодо підвищення штрафів за шкоду екології.

Про це голова Держекоінспекції Андрій Мальований написав у Фейсбуці, повідомляє Укрінформ.

“Щоб ефективно протидіяти екоциду цілих областей, необхідно як мінімум у 10 разів підвищувати адміністративні санкції. Наші фахівці спільно з представниками Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів наразі готують проєкт закону щодо посилення відповідальності за близько 50 екологічних порушень. Підвищення штрафів дозволить стимулювати органи місцевого самоврядування до ефективніших дій на захист довкілля”, - написав Мальований.

За його словами, нині штрафи за більшість екологічних порушень залишаються дуже низькими. Наприклад, викиди забруднювальних речовин у повітря «обійдуться» порушникам у 85-136 гривень, а порушення правил полювання – 34-340 гривень для громадян.

Голова Державної екологічної інспекції звернув увагу на те, що з початку року довкіллю Житомирської та Рівненської областей було завдано найбільшої шкоди.

“140,8 мільйона гривень – саме таку суму збитків за 7 місяців 2021 року розрахувала інспекція Поліського округу, який об’єднує Житомирщину і Рівненщину. Це найбільша цифра серед решти територіальних підрозділів в Україні. Загальна сума розрахованих в усій країні збитків становить 850,5 мільйонів гривень”, - підкреслив він.

Читайте також: Водні ресурси України торік постраждали на 188 мільйонів – Держекоінспекція

З початку року Держекоінспекція виявила на території Поліського округу низку порушень у різних сферах. Зокрема, масові вирубки дерев, вирощування сільськогосподарської продукції в межах зони безумовного відселення, велика кількість несанкціонованих сміттєзвалищ і недотримання вимог законодавства при поводженні з відходами, забруднення довкілля внаслідок роботи підприємств (ПрАТ «Рівнеазот», ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» та інших), а також порушення правил полювання та рибальства.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-