Житло стане доступнішим - фінансовий лізинг та ще більше іпотеки

Житло стане доступнішим - фінансовий лізинг та ще більше іпотеки

Укрінформ
Міністерство фінансів працює над кількома програмами, реалізація яких дозволить українцям мати власну оселю.

Як передає Укрінформ, про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко у Фейсбуці.  

«Житло має бути доступним для українців - таке завдання поставив Президент України Володимир Зеленський. Для цього ми працюємо над декількома програмами, які дозволять українцям мати власну оселю», - заявив він.

Зокрема, як нагадав міністр, сьогодні, 4 серпня, уряд затвердив умови, за якими Українська фінансова житлова компанія, створена на базі Мінфіну, надаватиме іпотечні кредити та фінансовий лізинг.

Договори укладатимуться на строк до 20 років, житло у фінлізинг надаватиметься без першого внеску, перший внесок за іпотечним кредитом - 20% вартості житла. Відсоткова ставка за іпотечним кредитом є фіксованою на весь період дії договору, наголосив Марченко.

Читайте також: Шмигаль ініціює розширення іпотечних програм в Україні

За його словами, нормативна площа житла для іпотечного кредиту – 50 м2 на одинокого громадянина чи на сім’ю з 2-х осіб та 20 м2 на кожного наступного члена сім’ї; для фінлізингу - до 21 м2 на 1 особу та додатково 10.5 м2 на сім’ю, але не більш 94.5 м2.

Скористатись програмою зможуть внутрішньо переміщені особи, працівники та службовці, які отримують заробітну плату за рахунок державного або місцевих бюджетів, зазначив він.

«Ми готуємо випуск державних облігацій на суму до 20 млрд грн для того, щоб іпотечні програмами були доступні якнайбільшому загалу. Також збільшуємо кількість банків-партнерів за ініційованою Президентом програмою «Доступна іпотека 7%», загальний об’єм кредитування за якою вже склав 550 млн грн», - підкреслив він.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні з 1 березня 2021 року запрацювала державна програма «Доступна іпотека 7%». За умовами програми, об'єктом іпотеки може виступати квартира або приватний будинок. Максимальна вартість об'єкта – 2,5 млн грн, при цьому гранична сума іпотеки становить 2 млн грн. Кредит надається на термін до 20 років. Перший мінімальний внесок становить 15%, а іпотечна ставка – 7%.

Читайте також: З початку року видали майже 3 мільярди іпотечних кредитів – Нацбанк

Також в Україні буде використано новий фінансово-кредитний механізм лізингу житла. Придбати житло у лізинг під 5% річних зможуть родини медиків, військовослужбовців, педагогів, поліцейських та рятувальників, розповів у квітні цього року заступник керівника Офісу Президента, координатор програми «Велике будівництво» Кирило Тимошенко.

Реалізовувати президентську програму буде створене у 2020 році ПрАТ «Укрфінжитло». Акціонерне товариство надаватиме житло у фінансовий лізинг на умовах нульового першого внеску та під 5% річних, а також в іпотеку на умовах фіксованої ставки 7%, терміном до 30 років із першим внеском 20%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-