З початку року видали майже 3 мільярди іпотечних кредитів – Нацбанк

З початку року видали майже 3 мільярди іпотечних кредитів – Нацбанк

Укрінформ
За січень-травень 2021 року банки видали 3 651 іпотечний кредит на загальну суму понад 2,8 млрд грн.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ

"Українські банки повідомили, що в травні 2021 року видали 843 іпотечні кредити на загальну суму 666,9 млн грн. Загалом за перші п’ять місяців року банки видали 3 651 іпотечний кредит на загальну суму понад 2,8 млрд грн. Якщо порівняти з відповідним періодом минулого року, то нове іпотечне кредитування зросло майже в 2,5 рази за кількістю договорів та більш ніж потроїлося в грошовому вимірі", - йдеться в повідомленні.

Кредити на купівлю житла на вторинному ринку нерухомості залишаються драйвером ринку: їх частка в травні становила 89% від кількості та 87% від обсягу всіх виданих іпотечних кредитів. Середній розмір кредиту на купівлю житла в травні зберігся на рівні 791 тис. грн. Середній розмір іпотечного кредиту на купівлю первинної нерухомості у травні знизився до 878 тис. грн проти 925 тис. грн у квітні, вторинної – зріс до 780 тис. грн із 771 тис. грн.

Читайте також: Марченко: Зміни до Податкового кодексу не стосуватимуться людей, які продають власне житло

У травні середньозважена ефективна ставка іпотечного кредиту знизилася в обох сегментах: на первинному ринку – до 15,7% з 17,4% у квітні, на вторинному – до 13,4% із 13,5%.

Опитування банків свідчать, що ринок іпотечного кредитування дуже концентрований. П’ять найактивніших банків уклали понад 90% нових угод.

Читайте також: За програмою доступної іпотеки підписали договорів на ₴393 мільйони - Мінфін

Як повідомляв Укрінформ, в Україні з 1 березня 2021 року запрацювала державна програма «Доступна іпотека 7%». За умовами програми, об'єктом іпотеки може виступати квартира або приватний будинок. Максимальна вартість об'єкта – 2,5 млн грн, при цьому гранична сума іпотеки становить 2 млн грн. Кредит надається на термін до 20 років. Перший мінімальний внесок становить 15%, а іпотечна ставка – 7%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-