Україна має усі важелі, щоб перешкодити комерційному використанню Nord Stream 2 - Вітренко

Україна має усі важелі, щоб перешкодити комерційному використанню Nord Stream 2 - Вітренко

Укрінформ
Україна продовжує працювати над тим, щоб «Північний потік 2» не запрацював після завершення його будівництва.

Як передає Укрінформ, про це заявив голова правління компанії «Нафтогаз» Юрій Вітренко в інтерв'ю Радіо Свобода.

«Програна битва, але не програна війна. І наша «війна» проти «Північного потоку-2» продовжується. Битва, яка програна, це скоріш за все, так виглядає, це безпосереднє будівництво «Північного потоку-2», що він буде добудований. Зараз наша наступна «битва», або поточна «битва», яку ми ведемо для того, щоб цей газопровід, навіть якщо він буде недобудований, він ніколи не запрацював», - сказав він.

За його словами, наразі важливим є перешкодити комерційному використанню газопроводу. «Бо для України важливо не те щоб, умовно кажучи, була ця труба чи не було цієї труби, а важливо, щоб по ній не йшов газ в обхід України. І нам потрібно зробити так, щоб цей газ через цю трубу не йшов», – наголосив Вітренко.

Читайте також: Nord Stream 2: у Європарламенті виступили із жорсткою заявою щодо угоди між Штатами і ФРН

Він додав, що в Україні є всі важелі для цього. Зокрема, можна буде довести, що компанія-оператор труби контролюється російським «Газпромом» і президентом Росії Володимиром Путіним. Оскільки Європейське законодавство забороняє одній особі чи групі осіб контролювати і видобуток, і транспортування газу, оператор газопроводу не зможе пройти необхідну сертифікацію.

«І це записано навіть в цій спільній заяві США і Німеччини. Вони кажуть, що вони зроблять все для того, щоб європейське законодавство, зокрема Третій енергопакет був застосований і щодо букви закону, і щодо духу закону», – зазначив Вітренко.

Як повідомляв Укрінформ, 21 липня уряди США і ФРН оприлюднили спільну декларацію, в якій виклали позицію щодо завершення будівництва газопроводу «Північний потік-2». Документ уже викликав чимало критики, в тому числі з боку України. Міністерство закордонних справ України оголосило про те, що направило офіційні запити на проведення консультацій з Німеччиною і ЄС, які передбачені положеннями Угоди про асоціацію.

«Північний потік-2» — це російський газопровід, який будується в обхід України. Його прокладають дном Балтійського моря з Росії до Німеччини. Вартість будівництва оцінюють у 9,5 млрд євро. Єдиним акціонером проєкту є ВАТ "Газпром".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-