Газпром штучно скорочує поставки до Європи – оператор ГТС

Газпром штучно скорочує поставки до Європи – оператор ГТС

Укрінформ
Газпром штучно зменшує експорт свого газу до Західної Європи, маніпулюючи даними про загальні обсяги поставок.

Про це йдеться в аналітичному матеріалі ТОВ "Оператор ГТС України", який є у розпорядженні Укрінформу.

"Газпром заявляє про досягнення майже рекордних показників експорту газу у I півріччі 2021 року (рекорд – 2018 рік). Проте зростання відбулося за рахунок поставок через Туреччину (Турецький потік) і Китай (Сила Сибіру), а поставки в Західну Європу знизилися у порівнянні з 2018 роком на 15%, а у порівнянні з 2019 роком – на 22%", - заявляє ОГТСУ.

Загалом Газпром показує 101 млрд кубометрів експорту газу до Європи за січень-червень. Але із цього обсягу лише 67 млрд кубометрів було експортовано безпосередньо до Західної Європи, що дорівнює експорту за аналогічний період 2020 року.

Читайте також: Газпром не поспішає збільшувати поставки попри дефіцит газу в Європі - оператор ГТС

Водночас зростає експорт російського газу до Китаю, Туреччини, Фінляндії: 33 млрд кубометрів за перше півріччя цього року проти 11 млрд кубометрів за аналогічний період 2020 року.

В ОГТСУ називають падіння експорту російського газу до Європи штучним. За даними оператора, найнижчі запаси у Європі саме у підземних сховищах, що перебувають під контролем Газпрому.

"Так, у оператора ПСГ в Німеччині Astora рівень заповненості – менше 11%, в інших операторів – в середньому 60%. У Австрії Astora та GSA – 13%, інші оператори – 45%. Навіть зараз Газпром відбирає газ із сховищ для виконання своїх контрактів. Відповідно, дефіцит газу у ПСГ Європи значною мірою є штучним", - наголошує ОГТСУ.

Також Оператор зазначає, що, поряд із обмеженням експорту до ЄС, Росія активно заповнює власні газосховища, випереджаючи графік.

Читайте також: Оператор ГТС за пів року здійснив транзит майже 22 мільярдів кубів газу

Як повідомлялося, у січні-червні 2021 року ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" (ОГТСУ) здійснив транзит майже 22 млрд кубметрів газу.

Заступник голови фракції “Слуга народу” у Верховній Раді, народний депутат, співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Федеративною Республікою Німеччина Галина Янченко заявила, що завершення будівництва та введення в експлуатацію газопроводу “Північний потік - 2” дасть можливість Російській Федерації шантажувати Європу перекриттям газу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-