В Україні реалізують біля тисячі інфраструктурних проєктів - Кирило Тимошенко

В Україні реалізують біля тисячі інфраструктурних проєктів - Кирило Тимошенко

Укрінформ
В Україні восени цього року розпочнеться сезон здачі об'єктів інфраструктури у всіх регіонах. Загалом у роботі зараз перебувають близько 1000 об'єктів, які зводяться за програмою Президента Володимира Зеленського «Велике будівництво» та іншими програмами.

Як передає Укрінформ, про це в ході форуму «Україна 30. Децентралізація» заявив заступник керівника Офісу Президента, координатор програми «Велике будівництво» Кирило Тимошенко.

За його словами, така велика кількість інфраструктурних проєктів стала можливою, в тому числі, завдяки децентралізації. Більшість об'єктів фінансуються спільно з державного бюджету та коштом місцевих громад, які завдяки децентралізації отримали більші фінансові можливості.

«І ми не кажемо тільки про дороги. Тому що близько 100 садочків, 100 шкіл, 100 спортивних об'єктів реалізовуються у громадах. Громади хочуть реалізовувати такі проєкти. Дійсно, держава допомагає своїм бюджетом, але це проєкти співфінансування, які фінансують і міста, і селища, і об'єднані територіальні громади», - сказав заступник керівника ОП.

За його словами, між територіальними громадами вже намітилася конкуренція за отримання додаткового фінансування з держбюджету на реалізацію проєктів соціальної інфраструктури.

Тимошенко нагадав також про інші програми, ініційовані Президентом Володимиром Зеленським, - «Велика реставрація», «Здорова Україна», «Активні парки», реконструкція приймальних відділень опорних лікарень тощо. У їхній реалізації активну участь беруть і місцеві громади.

Держава, в свою чергу, допомагаючи територіальним громадам, з'єднує між собою ОТГ, великі і маленькі міста дорогами, які будують Укравтодор і обласні державні адміністрації.

«Я думаю, що всі разом ми зможемо за наступні декілька років побудувати дійсно гарну країну, яка вже зараз видозмінюється, і всі це бачать», - зазначив Тимошенко.

"Сьогодні завдяки фінансовій децентралізації кожна територіальна громада отримала можливості вдосконалення соціальної, транспортної, медичної й іншої інфраструктури", - сказав він.

Читайте також: Усі об'єкти «Великого будівництва» цьогоріч будуть закінчені вчасно - Кирило Тимошенко

Заступник керівника ОП поінформував, що до 30-річчя незалежності кожна область вводить у експлуатацію "великі значущі об'єкти", а восени почнеться "сезон здачі об'єктів" - шкіл, садочків, лікарень та ін.

"Держава допомагатиме в будівництві і розвитку інфраструктури, коли об'єднана територіальна громада чи міський голова, чи будь-яке місто зробить усю необхідну домашню роботу, а домашня робота - це наявна проєктна документація. Тоді держава бачить, що громада готова, і дає необхідні ресурси для будівництва таких об'єктів", - додав Тимошенко.

Як повідомлялось, заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко заявляв, що до кінця 2023 року в Україні буде відновлена вся мережа доріг державного значення.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-