Гарантований покупець вперше продаватиме електроенергію з ВДЕ з постачанням на 4 місяці

Гарантований покупець вперше продаватиме електроенергію з ВДЕ з постачанням на 4 місяці

Укрінформ
ДП "Гарантований покупець" на аукціоні 30 липня вперше виставляє на продаж електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), з постачанням протягом чотирьох місяців.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба держпідприємства.

"Гарантований покупець вперше виставляє на торги «зелену» електроенергію з постачанням протягом чотирьох місяців – з вересня до грудня. На продаж виставляється декілька продуктів, зокрема базове навантаження та блочні заявки для денних годин доби (10-15 та 11‑14 години)", - йдеться у повідомленні.

Держпідприємство пропонує договір з динамічними обсягами купівлі-продажу електроенергії. Відповідні умови договору передбачають можливість коригувати обсяги продажу в окремі години до 40% у бік зменшення.

Під час торгів пакети лотів різних розмірів будуть формуватись послідовно – від 10 до 40 МВт-год. – для задоволення попиту учасників аукціону. За кожним з пакетів лотів торги будуть починатись зі стартової ціни.

Читайте також: «Гарантованому Покупцю» пропонують виділити кошти для розрахунків за «зелену» електрику

Як повідомлялося, з початку 2021 року "Гарантований покупець" виплатив понад 33 млрд грн виробникам електроенергії з відновлюваних джерел.

У червні 2020 року Кабінет Міністрів підписав з учасниками ринку ВДЕ меморандум про взаєморозуміння стосовно врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики. Документ передбачає, що виробники ВДЕ приймають умови добровільної реструктуризації «зелених» тарифів, що передбачає їх зменшення.

Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії" був ухвалений Верховною Радою 21 липня 2020 року. Цей документ дозволив, зокрема зменшити розмір «зелених» тарифів для об’єктів, введених в експлуатацію з 1 липня 2015 року до 31 грудня 2019 року: на 10-15% для сонячних електростанцій та на 7,5% – для вітрових електростанцій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-