Справа «Мотор Січі»: Богуслаєв заявив, що китайським інвесторам треба повернути $100 мільйонів

Справа «Мотор Січі»: Богуслаєв заявив, що китайським інвесторам треба повернути $100 мільйонів

Укрінформ
Генеральний директор підприємства "Мотор Січ" В'ячеслав Богуслаєв заявив, що до 2026 року має повернути китайським інвесторам 100 млн дол., які брав у борг, інших відносин з китайцями у нього немає.

Про це Богуслаєв сказав в інтерв'ю Укрінформу.

"Китайська проблема" лежить на столі у міністра закордонних справ. Це не моя проблема. У мене проблема одна - повернути борг. Ми взяли у Китаю кредит на 100 млн дол., і у 2026 році його потрібно повернути. Більше у мене ніяких відносин з китайцями немає. Що вони там порушили, що у них там не вийшло при попередньому президентові Петрові Порошенку - нехай з цим розбираються відповідні органи. Я до цього ніякого відношення не маю", - сказав він.

Богуслаєв також зазначив, що підтримує Президента у тому, що потрібно прийняти закон про відносини з інвесторами і керівниками підприємств, які мають оборонне значення.

Читайте також: «Мотор Січ» залишиться акціонерним товариством - Богуслаєв

Він додав, що продовжує керувати підприємством разом з радою директорів і наглядовою радою.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський 24 березня ввів у дію рішення РНБО про повернення у власність держави ПАТ "Мотор Січ", прийняте 11 березня.

Раніше Україна ввела обмежувальні заходи на три роки до громадянина Китаю Ван Цзіна і трьох розташованих у Китаї компаній. Під санкції потрапила також компанія з Британських Віргінських островів.

У січні Міністерство торгівлі США ввело санкції проти китайської компанії Skyrizon Aircraft Holdings Limited, інвестора ПАТ "Мотор Січ". Глава відомства Уілбур Росс заявив, що Сполучені Штати хочуть попередити експортерів, що Skyrizon має тісні зв'язки з китайською армією.

На початку серпня 2020 року в групі DCH повідомили про початок партнерства з китайськими інвесторами, які представляють Skyrizon Aircraft Holdings Limited.

6 серпня АМКУ повідомив, що проведе оцінку продажу підприємства "Мотор Січ" на відповідність конкурентному законодавству.

4 вересня того ж року китайські інвестори ПАТ "Мотор Січ" подали до Міністерства юстиції претензійний документ - Notice of Investment Dispute - про намір звернутися в міжнародний арбітраж для стягнення з держави Україна збитків у розмірі 3,5 млрд дол.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-