Служба зайнятості нагадує роботодавцям, що штраф за нелегального працівника - 60 тисяч

Служба зайнятості нагадує роботодавцям, що штраф за нелегального працівника - 60 тисяч

Укрінформ
Із 1 липня 2021 року Міністерство економіки посилило боротьбу з тіньовою зайнятістю.

Як повідомили Укрінформу у пресслужбі Київського міського центру зайнятості, йдеться про інспекційні перевірки, які проводитимуть спеціалісти Держпраці та Державної податкової служби з метою виявлення роботодавців, що використовують незадекларовану працю, та стимулювання їх до переходу до формальних трудових відносин.

“Незадекларовану працю умовно можна порівняти з вірусом, від якого потерпають усі: суспільство, наймані працівники та роботодавці. Бюджет недоотримує кошти, які, зокрема, потрібні на пенсії, зарплати, соціальні виплати. Працівники, які погоджуються на «компроміс» - неофіційну зайнятість, фактично, позбавляють себе надійного соціального захисту: права на нормований робочий день, безпечні умови праці, лікарняні та відпустку, гідне пенсійне забезпечення на старість. Зрештою, і роботодавці помилково вважають, що використовуючи незадекларовану працю, вони оптимізують свої витрати – а натомість отримують великі фінансові ризики”, - наголосив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.

Читайте також: У Києві скоротилась кількість безробітних - служба зайнятості

Він зауважив, що окрім штрафів, передбачених за допуск до роботи працівників без оформлення трудового договору, такі роботодавці втрачають стимули від держави – часткову компенсацію ЄСВ за створення нових робочих місць, а також зарплати і вартості навчання працівників.

За даними Держстату, в м. Києві 173 тисяч громадян працюють без офіційного оформлення трудових відносин. Неформальною зайнятістю в столиці були охоплені 12,8% населення.

У службі зайнятості зазначили, що кількість працівників, які працюють в «тіні», хоча й зменшилася порівняно з попередніми роками, проте все ще залишається значною.

Наголошується, що розмір санкції за порушення законодавства про працю становить 10 мінімальних заробітних плат, що наразі 60 000 гривень. Вчинення такого порушення повторно протягом двох років обійдеться роботодавцеві вже у 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, що становитиме 180 000 грн. Недопуск інспектора до перевірки тягне за собою накладення штрафу у розмірі 16 мінімальних зарплат – 96 000 грн.

Столична служба зайнятості проводить з роботодавцями інформаційно-роз’яснювальну роботу, спрямовану на легалізацію трудових відносин. Фахівці КМЦЗ у першому півріччі 2021 року провели 178 семінарів з питань легалізації зайнятості, в яких взяли участь 935 роботодавців, 3 засідання «круглих столів» та наради за участю 58 роботодавців, на яких наголошувалося на необхідності легального оформлення трудових відносин.

«Кожен сам має дійти висновку про необхідність декларувати трудові відносини. Тільки тоді ми зможемо вивести економіку з «тіні», що позитивно позначиться на житті кожного», - підкреслив очільник столичної служби зайнятості.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-