Економіка України почала виходити з 16-місячної кризи - Нацбанк

Економіка України почала виходити з 16-місячної кризи - Нацбанк

Укрінформ
В Національному банку підтверджують вихід української економіки з майже півторарічної кризи, спричиненої пандемією COVID-19.

Як передає Укрінформ, про це під час пресбрифінгу заявив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

"Аналізуючи показники діяльності банківської системи з точки зору фінансової стабільності, ми бачимо, що економіка виходить з 16-місячної кризи. І, якщо подивитися на звіт з фінансової стабільності, можна побачити, що для банківської системи криза, по суті, так і не почалася. Хоча було багато побоювань, з огляду на поведінку банківської системи під час минулих криз. Зараз ситуація цілком нормальна", - сказав Сологуб.

Читайте також: Нацбанк починає поступово згортати екстрені заходи з підтримки банків

За його словами, це ще раз підтверджує, що болючі реформи 2015-2016 років, які сьогодні продовжуються також і в небанківському фінансовому секторі, дали позитивний результат.

"Але це не означає, що ми можемо розслабитися і нічого не робити. Регулювання фінансового сектору залишається важливим завдання НБУ. Тому цього року ми відновлюємо стрес-тестування банків для того, щоб гарантувати стабільність фінансової системи, яка буде надійною запорукою економічного зростання в країні", - додав Сологуб.

За даними аналітиків НБУ, стабілізації та економічному відновленню сприяє сприятлива кон'юнктура для українських товарів на зовнішніх ринках та посилення внутрішнього попиту, який теж швидко зростає.

Як повідомлялося, у травні зростання споживчих цін сягнуло 9,5% у річному вимірі. У зв'язку з цим, Національний банку зберіг облікову ставку на рівні 7,5% річних. Водночас регулятор заявив, що починає поступово згортати антикризові монетарні інструменти.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-