Сума боргів на ринку газу перевищує ₴120 мільярдів – Нафтогаз

Сума боргів на ринку газу перевищує ₴120 мільярдів – Нафтогаз

Укрінформ
Сума накопичених на ринку газу боргів перевищує 120 млрд грн, що становить загрозу для енергобезпеки України. 

Як передає Укрінформ, про це під час онлайн-дискусії «Energy Freedom з Андрієм Куликовим» розповів уповноважений НАК «Нафтогаз України» по роботі з органами державної влади Роман Супрун, повідомляє пресслужба компанії.

«Втрата платоспроможності у великих споживачів та звуження ринку збуту через борговий тиск є серйозною проблемою. Якщо її не вирішувати, то це поступово послаблюватиме притік інвестицій в галузь, зокрема в сегмент видобутку, негативно впливатиме на активність замовників послуг з транспортування, зберігання газу. В контексті «Північного потоку-2» все це становить значну загрозу для енергобезпеки країни», - сказав Супрун.

За його словами, сума накопичених на ринку газу боргів вже перевищує 120 млрд грн і це питання вимагає якнайшвидшого вирішення. Зокрема, на його розв’язання спрямований законопроєкт №3508-д, ухвалений в першому читані Верховною Радою.

Основна мета документу – визначення комплексу організаційних та економічних заходів, спрямованих на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу. Після ухвалення в цілому, вважає Супрун, він стане відправною точкою для аудиту боргів, аналізу причин їх виникнення, ухвалення додаткових нормативних актів та остаточного врегулювання проблеми на ринку.

«Нафтогаз принципово підтримує необхідність врегулювання боргової проблеми на ринку природного газу. І ми готові брати активну участь у доопрацюванні законопроєкту до другого читання», - додав уповноважений Нафтогазу по роботі з органами державної влади.

Читайте також: Борги облгазів перед Оператом ГТС перевищують ₴10 мільярдів

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада на засіданні 15 червня підтримала у першому читанні законопроєкт №3508-д, який пропонує механізм реструктуризації боргів теплокомуненерго (ТКЕ), газзбутів та облгазів за газ. Зокрема, документ передбачає скасування начислення штрафних санкцій, або пені на заборгованість, яка виникла після 1 травня 2020 року та дозволяє реструктурувати заборгованість ТКЕ на 5 років. На сьогодні борг теплокомуненерго перед Нафтогазом становить 47 млрд грн, не враховуючи 8 млрд грн штрафних санкцій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-