Кожна сьома гривня доходів: Пацкан про витрати на обслуговування держборгу в І кварталі

Кожна сьома гривня доходів: Пацкан про витрати на обслуговування держборгу в І кварталі

Інфографіка
Укрінформ
На обслуговування державного боргу в першому кварталі 2021 року спрямовано кожну сьому гривню доходів державного бюджету.

Як передає Укрінформ, про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, презентуючи Висновок про результати аналізу виконання закону про Державний бюджет України на 2021 рік у першому кварталі, повідомляє пресслужба Рахункової палати.

“Витрати державного бюджету на погашення й обслуговування боргових і гарантованих державою зобов’язань, порівняно з відповідним періодом 2020 року, зросли на 56% до 147 млрд грн і становили 38% витрат державного бюджету. Це зменшило фінансові можливості для реалізації інших бюджетних програм. Тільки на обслуговування державного боргу в звітному періоді спрямовано кожну сьому гривню доходів державного бюджету”, - зазначив Пацкан.

За його словами, у першому кварталі унаслідок ревальвації гривні до іноземних валют, в яких номіновано борг, його загальний обсяг зменшився на 38 млрд грн - до 2 трлн 514 млрд грн.

Пацкан наголосив, що у січні-березні державний бюджет виконувався в умовах спаду економіки, який триває з першого кварталу 2020 року.

Коментуючи ситуацію з доходами, голова Рахункової палати вказав на перевиконання плану на 9,9 млрд грн, або 4,7%.

Читайте також: Бюджет у І кварталі недоотримав ₴ 2,7 мільярда від приватизації - Рахункова палата

Пацкан також зауважив, що у першому кварталі розміщення облігацій зовнішніх державних позик не здійснювалось, кошти чергового траншу МВФ та інших міжнародних фінансових організацій до загального фонду не надходили. Як наслідок - загальний фонд не отримав 42 млрд грн передбачених у плані надходжень від зовнішніх запозичень. Крім того, надійшло на 2,7 млрд грн менше плану коштів від приватизації. Це стало основною причиною невиконання плану на січень–березень 2021 року надходжень загального фонду на 35 млрд грн, що звужує можливості для своєчасного і повного здійснення видатків.

При цьому видатки у першому кварталі не проведені на 22,7 млрд грн (або 8,2% від плану).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-