Бюджет у І кварталі недоотримав ₴ 2,7 мільярда від приватизації - Рахункова палата

Бюджет у І кварталі недоотримав ₴ 2,7 мільярда від приватизації - Рахункова палата

Укрінформ
У січні-березні 2021 року державний бюджет недоотримав 2,7 млрд грн від приватизації державного майна і план не виконаний на 83%. 

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Рахункової палати.

Зазначається, що від приватизації державного майна за підсумками першого кварталу надійшло 530 млн грн.

“Рахункова палата наполягала і наполягає на якісному прогнозі показників державного бюджету. Із року в рік закладаються мільярдні надходження від приватизації. Із року в рік бюджет недоотримує ці кошти. Лише за перший квартал невиконання плану від приватизації держмайна – 83%. Це 2,7 млрд грн!” – зазначив Пацкан.

Голова Рахункової палати зазначив, що план надходжень загального фонду держбюджету за три місяці не виконано на 34,7 млрд грн, або 9,3%, що звужує можливості для своєчасного і повного проведення видатків. Основна причина невиконання – неотримання коштів від державних зовнішніх запозичень.

“У січні–березні розміщення облігацій зовнішніх державних позик не здійснювалось і кошти від міжнародних фінансових організацій, зокрема МВФ, не надходили. У результаті загальний фонд не отримав понад 42 млрд грн, передбачених планом надходжень від зовнішніх запозичень”, – зауважив Пацкан.

Читайте також: Невиконання плану видатків торік є найбільшим за останні 5 років - Рахункова палата

Зауважується, що за таких умов ненадходження зовнішніх запозичень частково заміщалося внутрішніми.

Так, збільшений Міністерством фінансів на 37,8 млрд грн план внутрішніх запозичень у першому кварталі виконано повністю. Від розміщення облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП) до державного бюджету надійшло 118,7 млрд гривень. Обсяг ОВДП, що перебувають в обігу, збільшився на 23,3 млрд грн. При цьому найбільше – у власності нерезидентів – на 18,3 млрд грн (до 102,7 млрд грн). Тож їх частка у загальному обсязі ОВДП, що перебувають в обігу, збільшилася з 8,5 до 10%. Це збільшує ризики дестабілізації фінансової ситуації у разі виходу нерезидентів з ринку внутрішніх запозичень.

Пацкан зауважив, що доходи загального фонду державного бюджету становили 219,7 млрд грн, що на 9,9 млрд грн, або 4,7%, більше плану на звітний період. Зокрема, перевиконано надходження: ПДВ з урахуванням бюджетного відшкодування, рентної плати за користування надрами, акцизного податку із ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції), податку на прибуток підприємств.

Коментуючи ситуацію з видатками загального фонду, голова Рахункової палати зауважив, що план не виконаний на 23,1 млрд грн (або 8,3%). Зокрема, провели менше плану видатків: на 4,3 млрд грн – на оплату праці з нарахуваннями; на 1,9 млрд грн – на придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів, продуктів харчування; на 1,8 млрд грн – на соціальне забезпечення.

“Крім того, не розпочато виконання бюджетних програм із будівництва (придбання) житла для військовослужбовців Державної прикордонної служби, Нацгвардії, Збройних Сил України, Служби безпеки України. Це спричинено насамперед тривалим затвердженням Кабміном розподілу коштів”, – додав Пацкан.

Як повідомляв Укрінформ, дохід від приватизації у 2020 році становив 2,5 млрд грн при запланованих 400 млн грн. У 2021 році Фонд державного майна планує отримати від приватизації 12 млрд грн.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-