Вартість газу влітку буде вдвічі вищою, ніж у цей час торік  - Нацбанк

Вартість газу влітку буде вдвічі вищою, ніж у цей час торік - Нацбанк

Прогноз
Укрінформ
Національний банк України прогнозує, що вартість природного газу влітку 2021 року вдвічі перевищить вартість минулого літа. 

Як передає Укрінформ, про це йдеться у щоквартальному Інфляційному звіті за квітень 2021 року, оприлюдненому на сайті НБУ.

"Очікується, що влітку вартість природного газу більш ніж удвічі перевищуватиме цінові мінімуми минулого літа. Відтак внесок газу сформує більше третини річної адміністративної інфляції в ІІ кварталі", - йдеться в прогнозі.

Водночас, як вважають в НБУ, до кінця року ціна на газ встановиться на рівні відповідних показників 2020 року.

"За підсумками 2021 року ціна газу буде близькою до минулорічної завдяки поступовому зниженню ціни газу на європейських газових хабах протягом року та посиленню конкуренції на внутрішньому ринку", - йдеться в прогнозі.

Читайте також: Газ знов подорожчає: тарифи за розподіл хочуть підвищити вдвічі

Як повідомляв Укрінформ, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ухвалила постанову, якою запроваджується дія річних тарифів на газ з 1 травня. Термін дії річного тарифного плану буде встановлений з 1 травня 2021 і до 30 червня 2022 року (включно). Саме на цей період буде зафіксовано ціну на газ.

Ціна на газ у рамках річного тарифу НАК "Нафтогаз України" стане відома 25 квітня та буде опублікована на сайті компанії. Тариф матиме назву "Фіксований".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-