Парламент планує запровадити додаткові пільги для індустріальних парків

Парламент планує запровадити додаткові пільги для індустріальних парків

Укрінформ
Верховна Рада на позачерговому пленарному засіданні ухвалила у першому читанні зміни до Закону України "Про індустріальні парки" (реєстр. № 4416-1), що передбачає запровадження низки стимулів для залучення в індустріальні парки інвестицій.

Документ за основу підтримали 260 народних депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Мета законодавчих змін - сприяння залученню прямих інвестицій у створення нових виробництв через механізм індустріальних парків завдяки впровадженню додаткових інвестиційних стимулів. Наразі українське законодавство в цій царині “надає лише незначні переваги учасникам індустріальних парків, явно недостатні для того, щоб вони могли стати каталізатором розвитку національної економіки”, - наголошується у пояснювальній записці до законопроєкту.

Серед запропонованих стимулів - компенсація керуючим компаніям, ініціаторам створення - суб’єктам господарювання та учасникам індустріальних парків: 50% витрат на підключення та приєднання до електромереж; компенсація учасникам індустріальних парків відсоткових платежів за кредитами - залежно від частки експорту продукції власного виробництва у загальному доході від їхньої господарської діяльності; часткова компенсація інвестицій учасників індустріальних парків у створення виробництва, здійснених протягом перших трьох років.

Читайте також: Рада зробила ще один крок у протидії рейдерству: що передбачає новий законопроєкт

Обґрунтовуючи нагальність законодавчих змін, автори нагадують, що чинною редакцією Закону України “Про індустріальні парки” передбачано лише цільове фінансування на безповоротній основі й надання безвідсоткових кредитів для облаштування таких парків, а також звільнення залучених до проєктів суб’єктів господарювання від пайової участі в розвитку інфраструктури населених пунктів.

Тоді як, приміром, в сусідній Польщі, де діють понад 70 індустріальних і технологічних парків, підприємці можуть отримати компенсацію 85% витрат на облаштування інфраструктури та на рекламу, а також гранти на навчання персоналу й фінансову допомогу при інвестуванні в пріоритетні галузі.

За даними Мінекономіки, з 2013 року до Реєстру індустріальних парків включено 47 парків (індустріальний парк “Центральний” у 2018 році виключили з Реєстру). Найбільше парків зареєтровано у 2014 (12) та у 2017 (13) роках. Торік Реєстр поповнився трьома парками, з початку 2021-го — двома.

У регіональному розрізі найбільше індустріальних парків на Київщині (9) і на Львівщині (7). Жодного внесеного до загальнодержавного Реєстру індустріального парку немає у Запорізькій, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-