Заборгованість по зарплатах торік зросла до понад 3 мільярдів - Денісова

Заборгованість по зарплатах торік зросла до понад 3 мільярдів - Денісова

Укрінформ
Заборгованість по виплаті заробітних плат минулого року зросла до 3 млрд 130 млн грн.

Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова під час презентації своєї щорічної доповіді про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні за 2020 рік, передає кореспондент Укрінформу.

"Продовжує порушуватися право на оплату праці. Заборгованість по заробітних платах зросла до 3 млрд 130 млн грн. Нарешті, через проведену роботу, все ж таки, урядом прийнято рішення і створено міжвідомчу робочу групу 28 жовтня 2020 року і 17 грудня було перше засідання. Така комісія з вирішення питань заборгованості не збиралася майже три роки", - зазначила вона.

Крім того, за словами омбудсмена, багато пенсіонерів перебувають нижче межі монетарної бідності через невідповідність прожиткового мінімуму, встановленого законом, фактичному його розміру.

"Моя рекомендація у щорічній доповіді 2019 року щодо встановлення прожиткового мінімуму в розмірі не нижче фактичного, не виконана, і законом "Про державний бюджет на 2021 рік" розмір прожиткового мінімуму вдвічі менший, ніж фактично в цінах січня 2021 року", - зауважила Денісова.

Читайте також: Мінфін запевняє, що проблем з виплатою «карантинних» 8 тисяч не буде

Також моніторинг засвідчив порушення прав громадян на пільги під час карантину через призупинення або обмеження пільгового проїзду громадян у громадському транспорті. Як зауважила Уповноважений ВР з прав людини, після її втручання таке право було поновлено.

Як повідомляв Укрінформ, 17 березня Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вручила голові Верховної Ради Дмитру Разумкову щорічну доповідь Уповноваженого ВРУ з прав людини про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні за 2020 рік.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-