АМКУ почав розслідування ймовірної змови на ринку цукру

АМКУ почав розслідування ймовірної змови на ринку цукру

Укрінформ
Антимонопольний комітет розпочав справу проти групи компаній «Астарта» та ТОВ «Радехівський цукор» за ознаками антиконкурентних узгоджених дій на ринку первинної реалізації білого цукру (бурякового).

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба АМКУ.

"АМКУ вбачає, що група «Астарта» та ТОВ «Радехівський цукор» знаходяться у різних умовах господарської діяльності, однак схожими діями обмежили конкуренцію на ринку та отримали можливість підвищувати ціни понад конкурентний рівень", - ідеться у повідомленні.

Зазначається, що протягом останніх місяців Комітет досліджував ситуацію, пов’язану з підвищенням цін на цукор. Встановлено, що з вересня 2020 року згадані вище суб’єкти схоже підвищували оптово-відпускні ціни. Вартість зростала подібними темпами і в один період: протягом вересня-листопада 2020-го – в середньому на 48%.

В АМКУ пояснюють, що не вбачають об’єктивних причин для такої динаміки. Цукристість буряків торік загалом по Україні знизилась на 1,7 %, врожайність – на 7,8 %, посівні площі скоротилися на 2,7%. Обсяги виробництва цукру у 2020 році скоротилися на 22,3% порівняно із попереднім періодом. Водночас дефіциту в Україні не спостерігалося з огляду на перехідні запаси, обсяги імпорту і суспільну тенденцію щодо зниження внутрішнього споживання.

Читайте також: За рік гречка подорожчала на третину — Держстат

За даними Лондонської біржі, світові ціни не зазнали такого стрімкого підвищення. У цей час не відбулося і значних коливань на валютних ринках чи зростання оподаткування.

«У рамках розслідування, окрім «Астарти» і «Радехівського цукру», комітетом вивчаються дії й інших виробників на цьому ринку. Наголошую, що АМКУ не обмежиться перевіркою можливих неконкурентних дій на ринку цукру. Ближчим часом розслідуємо ситуацію на ринку інших соціально важливих продуктів, що подорожчали останнім часом», - розповіла голова АМКУ Ольга Піщанська.

Читайте також: АМКУ надав газопостачальникам рекомендації стосовно цін

У відомстві нагадують, що сукупна частка Групи «Астарта» та ТОВ «Радехівський цукор» на загальнодержавному ринку є значущою для впливу на ринок і становить близько 40%.

Як повідомляв Укрінформ, за даними Держстату, цукор в Україні з лютого 2020 року по лютий 2021 року подорожчав на 63,6% (до 23,13 грн за кг), соняшникова олія – на 38,6% (до 47,55 грн за 1 л).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-