Укргідроенерго цьогоріч збільшить виробництво електроенергії на 20-25%

Укргідроенерго цьогоріч збільшить виробництво електроенергії на 20-25%

Укрінформ
У 2021 році виробіток електроенергії на гідроелектростанції (ГЕС) та гідроакумулюючі електростанції ГАЕС збільшиться на 20-25% внаслідок більш сприятливих гідрологічних та кліматичних умов.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті ПрАТ "Укргідроенерго".

«Товариство («Укргідроенерго» – ред.) прогнозує в 2021 році підвищення виробітку електроенергії на ГЕС та ГАЕС на 20-25% внаслідок більш сприятливих гідрологічних та кліматичних умов у порівнянні з минулим роком», - йдеться у повідомленні.

За словами генерального директора ПрАТ «Укргідроенерго» Ігоря Сироти, ці умови дозволили компанії збільшити обсяги продажу електроенергії на електронних аукціонах торгівельного майданчику Української енергетичної біржі з подальшим укладенням двосторонніх договорів з переможцями торгів.

Крім того, наявність достатніх обсягів гідроресурсів у водосховищах ГЕС дозволила покрити гідрогенеруючими потужностями дефіцит електроенергії в об’єднаній енергосистемі України, який виник у зв'язку із значним зниженням середньодобової температури в останні місяці зими та аварійними ремонтами блоків ТЕС і АЕС у цей період. Оператор системи передачі задіяв на балансуючому ринку додатковий резерв, наданий ПрАТ «Укргідроенерго», що дозволило уникнути відключення споживачів в періоди пікового навантаження.

«З початку повені у водосховищах акумульовано 0,8 кубічного кілометра води. Станом на кінець березня маємо наступні рівні основних водосховищ дніпровського каскаду ГЕС: Київське – 102,30 м, Кременчуцьке – 79,40 м, Каховське – 15,65 м, при цьому вільна ємність – 4,8 кубічного кілометра», - повідомили в "Укргідроенерго".

Читайте також: Кабмін затвердив статути Укргідроенерго та Енергоатома

За даними компанії, процес снігонакопичення протягом цієї зими був малоактивним, з чергуванням періодів встановлення снігового покриву та відлиг. Максимальні запаси води у сніговому покриві р. Дніпро до міста Києва сформувались 20 лютого та дорівнювали 64 мм, що становить 123% норми максимальних за зиму снігових запасів. Від 25 березня водопілля р. Дніпро біля м. Києва склало 16-18 кубічних кілометрів (13,8-15,4 кубічного кілометра – приплив до Київського водосховища та 2,2-2,6 кубічного кілометра – приплив р. Десна). Максимальні витрати води р. Дніпро біля м. Києва у період весняного водопілля очікуються у третій декаді квітня – 2,48-2,84 тис. кубометрів за секунду.

"Такі параметри водопілля нижчі за середньорічні - норма 25,4 кубічного кілометра, проте вони вищі за минулорічні", - зауважили в "Укргідроенерго".

Щодо ситуації на річці Дністер, позначка верхнього б’єфу Дністровського водосховища досягла найвищого рівня 21 березня і дорівнювала 120,86 м (нормальний підпірний рівень 121,0 м). Очікуваний приплив води до Дністровського водосховища за березень-квітень 2021 року – 1,6-2,1 кубічного кілометра (77 % норми, 55 % забезпеченості) при нормі водопілля 2,4 кубічного кілометра.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-