Депутати пропонують повертати українцям 1% від суми безготівкових розрахунків

Депутати пропонують повертати українцям 1% від суми безготівкових розрахунків

Укрінформ
Депутати пропонують доповнити законопроєкт “Про платіжні послуги” положенням про обов’язкове повернення платникам, які розраховуються безготівковими коштами, 1% сплаченого

Як передає кореспондент Укрінформу, про це повідомила голова підкомітету з питань функціонування платіжних і інформаційних систем та запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ольга Василевська-Смаглюк під час онлайн-брифінгу НБУ та учасників платіжного ринку.

“Пропонуємо законодавчо закріпити обов’язкове та безумовне повернення банком споживачу 1% від вартості придбаного за безготівкові кошти товару чи спожитої послуги. Це – так званий «всеукраїнський кешбек”, - сказала Василевська-Смаглюк.

На думку парламентарія, такий український досвід можуть перейняти і прогресивні держави Європи. Вона переконана, що такий підхід на нинішньому етапі розвитку системи безготівкових відносин в Україні мотивуватиме українців все більше розраховуватися безготівково. У свою чергу, зазначила депутат, менша кількість готівки у грошовому обігу сприятиме збільшенню податків та прозорості економіки.

«Банки й надалі розвиватимуть свої продукти, ці послуги проникатимуть в усі куточки країни, рітейлери отримають більшу кількість безготівкових розрахунків», - наголосила Василевська-Смаглюк.

Вона також розповіла про інші пропозиції до проєкту закону “Про платіжні послуги”. Зокрема, це вимога щодо обов’язкового оприлюднення банками розміру комісійних ставок. При цьому, пропонується законодавчо закріпити максимальний розмір середньозваженої ставки комісії інтерчейндж на рівні 0,5%, а винагороди за еквайринг - до 2% від суми транзакції.

“Також пропоную ухвалити мою правку щодо застосування диференційованого підходу до виконання законодавчого припису про обов’язкове встановлення POS-терміналів, залежно від Інтернет-покриття і доступу малого бізнесу до швидкісної мережі”, - долала Василевська-Смаглюк.

Читайте також: У НБУ розкритикували плани законодавчого регулювання міжбанківських комісій

Як повідомлялося, інтерчейндж – комісія, перерахована банком, що обслуговує торгову точку, банкам-емітентам платіжних карток, якими оплачувалися покупки. Винагорода за еквайринг — комісійна винагорода, що сплачується банку-еквайру (власникові обладнання для зчитування карток) за адміністрування операцій з оплати товарів і послуг.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-