На «АрселорМіттал Кривий Ріг» подали до суду через будівництво сховища відходів

На «АрселорМіттал Кривий Ріг» подали до суду через будівництво сховища відходів

Укрінформ
Державна екологічна інспекція у судовому порядку вимагає припинити роботи зі спорудження на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» хвостосховища «ІІІ карта», оскільки підприємство не підготувало додаткову оцінку впливу на довкілля. 

Як передає Укрінформ, про це повідомив голова ДЕІ Андрій Мальований.

«Держекоінспекція Придніпровського округу подала позовну заяву до суду щодо невиконання підприємством припису, наданого інспекторами під час перевірки 4-18 березня. Йдеться про не проведення ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» додаткової оцінки впливу на довкілля будівництва нового хвостосховища «ІІІ карта». Обов’язковість здійснення такої оцінки наведена у екологічних умовах висновку з ОВД (оцінка впливу на довкілля). Під час перевірки інспектори надали припис провести відповідну процедуру, однак під час заходу контролю 23 березня було зафіксоване його невиконання», - зазначив Мальований.

Він зауважив, що відповідно до Закону «Про оцінку впливу на довкілля»» підприємство не може будувати потужності з порушенням вимог ОВД. При цьому роботи зі спорудження хвостосховища «ІІІ карта» вже розпочаті – для цього знятий родючий шар ґрунту.

«Тому Держекоінспекція у судовому порядку вимагатиме припинення діяльності з будівництва ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» цього об'єкту. Судовий процес триматиму на особистому контролі», - підкреслив очільник ДЕІ.

Читайте також: АрселорМіттал з держбюджету отримує більше, ніж платить — Баканов

У минулому році Держекоінспекція перевіряла дотримання вимог природоохоронного законодавства по будівництву цього об'єкта. Підприємство (згідно з результатами аналізу оцінки впливу на навколишнє середовище) було зобов'язано розробити додаткову ОВД, щоб встановити дію хвостосховища на навколишнє середовище. Однак ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжувало здійснювати будівництво, не надавши цей документ».

Раніше в «АрселорМіттал Кривий Ріг» повідомили, що на підприємстві Службою безпеки України (СБУ) проводиться перевірка гірничо-збагачувального виробництва в зв'язку з нібито ухилянням від сплати податків і заниженні рентних платежів в 2015-2019 рр.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-