В Японії не розуміють пільг для ввезення в Україну «євроблях» – посол Корсунський

В Японії не розуміють пільг для ввезення в Україну «євроблях» – посол Корсунський

Укрінформ
Японські автовиробники не розуміють, чому в Україні створюють пільгові умови для екологічно шкідливих для довкілля вживаних автівок, а не сучасних екологічно чистих.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це заявив посол України в Японії Сергій Корсунський під час третьої з серії українського-японських онлайн-дискусій на тему "Торговельний зв'язок Україна-Японія-ЄС: взаємний вплив та нові можливості".

«Я обов’язково хочу про це сказати, можливо, нас хтось почує… Не можуть зрозуміти виробники суперсучасних екологічно чистих японських автомобілів, чому ми допускаємо на свій ринок непотріб з дизелями, і потім Київ стає містом, де неможливо дихати, у той час як у нас існують бар’єри проти японських автомобілів», - сказав Корсунський.

Читайте також: У законопроєктах про євробляхи концепцію розмитнення не змінять – Гетманцев

У цьому контексті він нагадав, що у структурі японського експорту в Україну фактично три чверті становлять автомобілі.

«І коли вони потрапляють на наш ринок, вони бачать, що у нас за угодою з ЄС «металобрухт» з ЄС завозиться майже за безцінь – ви знаєте всю цю історію з «євробляхами»», - констатував дипломат.

Читайте також: Не лише «євробляхи»: експерт каже, що закон має вирішити проблему вживаних авто для всіх

На його переконання, це дуже важливе питання, яке треба вирішувати, щоб в Україну потрапляла найякісніша продукція.

Як повідомлялося, за даними Асоціації автовиробників України, в Україну за шість місяців 2020 року було імпортовано 37,6 тис. нових легкових авто і 155,9 тис. вживаних.

Найбільшим постачальником нових легкових автомобілів в Україну залишається Японія: за шість місяців минулого року із Японії ввезли 8745 авто.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-