Сільське господарство в Україні має стати кліматично орієнтованим - Міндовкілля

Сільське господарство в Україні має стати кліматично орієнтованим - Міндовкілля

Укрінформ
Сільське господарство в Україні має стати кліматично орієнтованим, враховувати складові захисту довкілля та кліматичних змін.

Як передає Укрінформ, про це зазначила заступниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань євроінтеграції Ірина Ставчук, яку цитує Міндовкілля.

Ставчук виступила на відкритті проєкту IFC “Розвиток фінансування кліматично-оптимізованого сільського господарства”, що планує залучити фінансову підтримку від банків-партнерів на суму 5 млн доларів США та сприяти зменшенню викидів парникових газів на 2 тис. тонн до кінця 2021 року.

"Підтримка продовольчої безпеки та розвиток економіки країни має враховувати складові захисту довкілля та кліматичних змін. Адже частка сільського господарства у викидах парникових газів становить 92 млн тонн. Це як викиди від усього енергетичного сектору, включно з виробництвом тепла, електроенергії та транспорту. Невтішно, що викиди від використання полів та пасовищ протягом 30 років збільшилися і вже перевищили показник поглинання СО2 українськими лісами”, - повідомила Ставчук.

Читайте також: «Зелений» курс ЄС: Шмигаль анонсував зміни в економіці України у найближчі 10 років

За словами заступниці міністра, сільське господарство також відчуває кліматичні зміни, тому має впроваджувати заходи з адаптації. Для цього Україна спільно зі Світовим банком завершують дослідження з моделювання кліматичних змін в Україні та їх наслідків для сільського господарства. Це допоможе фермерам краще планувати сільськогосподарську діяльність, аби враховувати кліматичні зміни.

Після затвердження Рамкової Стратегії з адаптації до зміни клімату в Україні розроблять секторальні плани з адаптації, де буде враховано вразливість сільського господарства та заплановано заходи з адаптації.

"Українське сільське господарство відіграє важливу роль у продовольчій безпеці Європи. Тому IFC розпочинає новий проєкт, аби збільшити фінансування та адаптувати український аграрний сектор до кліматичних змін. Паводки, посухи впливають на продуктивність сільського господарства, доходи агровиробників та економічне зростання країни. Наша мета - стале сільське господарство, яке в Україні має інвестиційний потенціал у розмірі 11 млрд доларів США”, - відмітив Джейсон Пеллмар, керівник регіонального офісу в Україні, Білорусії та Молдові, IFC, Група Світового банку.

Читайте також: Аграріям України слід готуватися до роботи в нових умовах – Мельник

На думку учасників заходу, головними проблемами українського аграрного сектору, які впливають на довкілля, є неконтрольоване використання синтетичних та неякісних добрив та неправильне ведення сільського господарства, що порушує баланс екосистеми.

Як повідомляв Укрінформ, перший заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Богдан Боруховський під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Культура. Медіа. Туризм» 10 березня наголосив на необхідності у найближчі роки зробити так, щоб 15 % територій України перебували під природно-заповідним фондом.

Він зазначив, що в Україні є 77 природних парків, з яких 52 перебувають у відомстві Міндовкілля, які потрібно зібрати під одним міністерством, яке зможе ефективно управляти та розвивати цей напрямок.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-