Товарообіг між Україною та Малайзією зростає попри пандемію

Товарообіг між Україною та Малайзією зростає попри пандемію

Укрінформ
Товарообіг між Малайзією та Україною за 11 місяців 2020 року збільшився на 6,4% і становив 310 мільйонів доларів, попри пандемію коронавірусу.

Про це Надзвичайний і Повноважний Посол Малайзії в Україні Раджа Реза Раджа Заіб Ша повідомив в  інтерв’ю Укрінформу.

«Попри COVID-19 двосторонній товарообіг між Малайзією та Україною в 2020 році навіть збільшився на 6,4%. Наприклад, із січня по листопад 2020 року наш загальний товарообіг становив 310 мільйонів доларів. Я думаю, що COVID-19 не впливає на нашу торгівлю та бізнес. Тож це хороша новина!», - зазначив Раджа Реза Раджа Заіб Ша.

За словами посла, українська сільськогосподарська продукція зараз вийшла на ринок Малайзії у широкому масштабі. «Наприклад, Україна зараз є найбільшим постачальником соняшникової олії та сушеного гороху в Малайзії. Україна є другим за величиною постачальником пшениці та сушених бобових культур для Малайзії. Протягом останніх двох років Україна вперше експортувала до Малайзії фрукти (яблука) та ягоди, і, звичайно, шоколад та мед. Малайзія добре знайома з вашими сільськогосподарськими продуктами та продуктами харчування», - розповів посол.

Продуктом №1 для малайзійського експорту в Україну залишається пальмова олія. «Ми раді, що Україна зараз є четвертим за обсягами покупцем пальмової олії серед європейських країн після Нідерландів, Італії та Іспанії», - відзначив посол.

Коментуючи перспективи розвитку двосторонньої торгівлі, він додав, що Малайзія зацікавлена постачати в Україну електронну продукцію, частка якої вже становить близько 16% її експорту в нашу країну, а також ІТ-продукти. У свою чергу, для української сторони новими продуктами, які вони хотіли б постачати в Малайзію, є м’ясо домашньої птиці, зокрема курятина.

Раджа Реза Раджа Заіб Ша також зазначив, що важливою подією може стати проведення засідання Спільного торговельного комітету. За його словами, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Качка висловлював готовність української сторони поїхати до Малайзії, щоб взяти участь у такій зустрічі.

Читайте також: Експерт прогнозує, що ВВП України цьогоріч зросте на 4,3%

Посол нагадав, що перша бізнес-конференція між Малайзією та Україною в режимі онлайн у жовтні минулого року зібрала представників 300 малайзійських та українських компаній. «На мою думку, цей форум є однією з історій успіху в 2020 році. Це визнав і міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Я сподіваюся, що за результатами цієї онлайн-конференції будуть проведені інші заходи», - поділився Раджа Реза Раджа Заіб Ша.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-