Нафтогаз закликає «відкрити кран» постачальнику тепла на Донеччині

Нафтогаз закликає «відкрити кран» постачальнику тепла на Донеччині

Укрінформ
Група Нафтогаз закликає ПАТ "Донецькоблгаз" поновити постачання газу ОКП "Донецьктеплокомуненерго", припинене 6 березня.

Звернення опубліковане у Фейсбуці, передає Укрінформ.

"Група Нафтогаз закликає приватне акціонерне товариство "Донецькоблгаз" припинити порушення "Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води громадянам", скористатись досвідом інших регіонів та відновити постачання газу ОКП "Донецьктеплокомуненерго" та, відповідно, подання тепла споживачам", - йдеться у заяві.

У компанії також наголосили, що протягом усього опалювального сезону закликають місцеву владу втрутитись в ситуацію щодо постачання газу ОКП "Донецьктеплокомуненерго".

"Місцевий постачальник тепла протягом опалювального сезону збільшував заборгованість за спожитий газ і на порушення законодавства України не здійснював оплати за його споживання. Це призвело до накопичення боргу в 1,5 мільярда гривень та зняття постачальника з реєстрів ПСО, як того вимагає закон. Необхідність надсилання відповідного повідомлення та його формулювання також диктує закон... При цьому заявок про відключення постачання компанія жодного разу не надсилала", - наголошують у Нафтогазі.

Читайте також: Транзит газу до Європи через Україну знизився на чверть

При цьому зазначається, що Нафтогаз "з розумінням ставиться до проблем постачальників тепла в опалювальний сезон і завжди знаходила спосіб розв'язання проблеми, як це трапилось ще в 9 областях, що перебувають у схожій ситуації".

Як повідомлялося, раніше ПАТ «Донецькоблгаз» заявило, що ОКП «Донецьктеплокомуненерго» залишилось без постачальника природного газу через борги перед АТ «НАК «Нафтогаз України», тому Донецькоблгаз з 6 березня припиняє газопостачання на об'єкти Донецьктеплокомуненерго.

9 лютого 2021 року підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води. Меморандумом передбачається, що до 30 вересня 2021 року НАК "Нафтогаз України" надає виробникам тепла відстрочку платежу на різницю між ринковою та граничною ціною газу, фактично закладеною в тариф. До 1 травня 2021 року уряд, Нафтогаз та Асоціація міст України мають визначити джерела компенсації цієї різниці в цінах.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль за підсумками засідання Антикризового енергетичного штабу 23 лютого доручив Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, (НКРЕКП) верифікувати всі борги підприємств теплопостачання.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-