Банки зобов'язали розкривати держвиконавцям номери рахунків боржників - Мін'юст

Банки зобов'язали розкривати держвиконавцям номери рахунків боржників - Мін'юст

Укрінформ
Виконавці отримали допуск до інформації про номери банківських рахунків боржників та залишок коштів на них. 

Про це повідомив заступник міністра юстиції Андрій Гайченко, інформує пресслужба Мін’юсту у Фейсбуці, передає Укрінформ.

“За результатами проведених спільних заходів Міністерства юстиції та Національного банку, а також досягнутих в ході них домовленостей, Нацбанком внесено зміни до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, затверджених постановою Правління Нацбанку від 14 липня 2006 року № 267, які набули чинності 16 лютого 2021 р. Інформація, яку надаватимуть банки на вимогу виконавців стосовно наявності, стану рахунків боржника відтепер в обов’язковому порядку повинна містити номери рахунків, відкритих боржником у банку, а також суми коштів, які наявні на таких рахунках”, - повідомив він.

За словами Гайченка, ці зміни не лише значно полегшать та прискорять роботу виконавців, а й стануть підставою для запровадження автоматизації такого процесу.

Читайте також: Держвиконавці у грудні стягнули 3,8 мільярда заборгованості

У цьому зв’язку Мін’юст розробляє зміни до відповідних нормативно-правових актів, прийняття яких найближчим часом надасть можливість автоматизувати процес отримання виконавцями номерів рахунків боржників-фізичних осіб та сум коштів, які наявні на таких рахунках, поінформував заступник міністра.

Як повідомлялося, міністр юстиції України Денис Малюська заявляє, що Україні вдасться покращити інвестиційний клімат, лише подолавши корупцію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-