НБУ наступного року перевірятиме банки на якість кредитів

НБУ наступного року перевірятиме банки на якість кредитів

Укрінформ
Головним ризиком для банківської системи наступного року є можливі втрати від погіршення якості кредитів як наслідок погіршення платіжної дисципліни клієнтів.

Як передає Укрінформ із посиланням на пост пресслужби регулятора у Фейсбуці, про це сказав голова Національного банку Кирило Шевченко.

"Ризиком для банків залишатимуться можливі втрати від погіршення якості кредитів як наслідок погіршення платіжної дисципліни клієнтів. Тому в 2021 році Національний банк планує проводити регулярну оцінку стійкості банків, зокрема аналіз якості активів, аби з’ясувати, чи коректно банки відображають кредитний ризик за активами", - сказав Шевченко.

Читайте також: НБУ спрощує ведення касових операцій для підприємців

Він зазначив, що 2021 рік може бути зроблено перший крок до часткової приватизації державних банків.

"Про підписання угоди найближчого місяця по входженню IFC в капітал Укргазбанку днями повідомило Міністерство фінансів. Інші державні банки продовжать рухатися у напрямку активної роботи з очистки балансів від непрацюючих кредитів за затвердженими планами. Такі дії підвищуватимуть інвестиційну привабливість банківського сектору наступного року", - зауважив очільник НБУ.

Він наголосив, що українські банки залишаються прибутковими, достатньо капіталізованими, у них вистачає ліквідності та коштів для задоволення потреб клієнтів.

Читайте також: НБУ надав банкам більше часу для списання непрофільних активів

"Банківський сектор готовий до січневих посилених карантинних заходів, і днями ми фіналізуємо наші підходи до роботи банків у цей період", – запевнив Шевченко.

Як повідомляв Укрінформ, державні банки за червень-листопад 2020 року списали 111 млрд грн проблемних непрацюючих кредитів (NPL), під які раніше було сформовано резерви. Це дозволило їм уперше за тривалий час зменшити частку NPL у своїх портфелях до менш як 60%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-